Етапи споруди каркасного будинку

На сьогоднішній момент існує деяка кількість стереотипних думок про каркасному будівництві, при цьому кожна людина, озвучуючи власну думку про його плюси і мінуси намагається аргументувати це по - своєму, але все ж думки у всіх різні, тому варто покладатися на інформацію з будівельних форумів і, звичайно, власний досвід.

 Етап перший: заливка фундаменту

Загальновідомо, що кожен будинок стоїть на власному підставі, тобто на фундаменті. Це дуже важливий етап будівництва, так як від міцності підстави залежить міцність самої будови. Але для будівлі каркасного будинку не потрібно дуже потужний фундамент, тому що він не такий важкий, як цегляний або ПІНОБЛОЧНИХ. В основному використовується установка ростверків - стрічкового фундаменту, але в такому питанні не варто нехтувати думкою професіонала, так як використовуваний тип фундаменту залежить від грунту на якому зводиться будівля. Так як каркасні будинки необхідно ретельно захищати від вологи, то на фундамент стелиться гідроізоляція, а потім блоки, які піднімуть фундамент і захистять будинок від дощової води. Порожнечі між лініями фундаменту необхідно заповнити піском, потім поверх блоків ще раз прокладається гідроізоляційний матеріал. Коли фундамент готово, необхідно зайнятися проводкою всіх необхідних комунікацій, тобто каналізації і водопроводу. Це допоможе вам у майбутньому уникнути переробок. Другий етап - зведення каркаса будинку.Найбільше позитивна якість каркасного будівництва - це те, що балки для дому підганяються ще на заводі за кресленнями, тому немає потреби в самостійному розпилюванні балок, що істотно заощаджує час і нерви.При правильній заводській збірці, несуча конструкція передбачає все: відстань між стійками підходить під стандартні розміри утеплювача, місця для перемичок встановлюються в необхідному порядку, що суттєво допомагає при монтажі листів OSB або ЦСП. Збірка самого каркаса відбувається на землі і лише повністю його зібравши, відбувається установка на фундамент. При цьому зникає необхідність у проектуванні дверних і віконних прорізів, так як це відбувається ще на заводі і ви отримуєте повністю "готові" стіни.

Після того як повністю зібраний каркас, можна сміливо приступати до обшивки стін плитами OSB або ЦСП.Далі, відбувається монтаж балок перекриття між поверхами (якщо такі передбачені).За попередньою схемою відбувається збірка подальших поверхів та покрівлі, тобто збирання відбувається на землі, а встановлюється лише зібрана конструкція. Третій етап - декоруванняНа цьому, останньому етапі правильний каркасний будинок набуває свій закінчений вигляд. Під декоруванням мається на увазі в першу чергу установка покриття на дах. Для цього цілком може підійти металочерепиця, бітумна або керамічна черепиця. Це досить сучасні покриття, хоча цілком можна використовувати і старий, вірний шифер. Але все ж у чому переваги металочерепиці? В її ціні. Але якщо під самим дахом знаходиться жиле приміщення, то в дощову погоду не чекайте тиші, стук від крапель дощу попросту вас винищить. При укладанні бітумної черепиці, необхідно спочатку покрити дах плитами ЦСП (OSB плитами). Але таке покриття прослужить багато років і воно абсолютно безшумне. При бажанні використовувати керамічну черепицю, необхідно знати про її високу вартість, а інших недоліків у неї немає.Потім необхідно продовжити роботу зі стінами, а саме: провести гідроізоляцію на чорновий стяжці, потім прокласти два шари екструдованого пінополістиролу для системи теплої підлоги або просто встановити звичні батареї. Потім виробляються необхідні маніпуляції для системи теплої підлоги (якщо вона встановлюється) і відбувається заливка чистової стяжки. Потім захищаємо стіни пароізоляційною плівкою і укладаємо утеплювач. І так два шари, між якими прокладається ЦСП.

Похожие страницы: