Захист деревини антисептиками

Про будинку з дерева мріє будь-який господар, так як він є не тільки затишним і теплим, але і красивим. Однак під час будівництва такого будинку потрібно враховувати чимало нюансів. Насамперед, це стосується якості дерева. Природно, деревина повинна бути добре просушена, проте необхідно захистити її в процесі використання, так як дерево можуть пошкодити комахи, грибок, цвіль, а також воно може почати гнити. Для того щоб будинок прослужив тривалий час, деревину обробляють різними антисептичними сумішами.

Різновиди застосовуваних антисептиків

Антисептики повинні максимально протистояти різним руйнівним процесам в деревині і при цьому бути абсолютно безпечними для людей. Усі захисні засоби можна розділити на водорозчинні та маслянисті. Для просочення деревини можна використовувати:

водорозчинні:

кремнефторістий натрій;

глиняну пасту;

фтористий натрій технічний;

бітумну пасту;

хлорид цинку.

маслянисті:

каменноугольное масло;

сланцеве масло;

креозотове масло;

антраценовое масло.

Фтористий натрій технічний швидко і глибоко проникає в деревину, не має запаху, а також добре тримається всередині матеріалу. При використанні такої речовини дерево може служити в три рази довше. При цьому даний засіб не пошкоджує метал і не сприяє його корозії. Захищати матеріал можна і за допомогою лаків і фарб з додатковим антисептичною дією.

Що стосується маслянистих просочень, то їх використовують для захисту частин будинку, які піддаються впливу вологи або перебувають у землі, так як вони забарвлюють зруб, мають не дуже приємний запах і можуть виділяти токсини. Ці кошти можуть у кілька разів підвищити термін служби будинку навіть в умовах підвищеної вологості.

Якщо немає бажання купувати розчин в магазині, можна приготувати простий, але дієвий склад самому. Для цього знадобиться кухонна сіль (950 г) і борна кислота (50 г). Ці компоненти потрібно розчинити в 5 л окропу і обробити дерево. Обробка повторюється 3 рази.

Деякі склади можуть містити спеціальні пігменти, які не дозволяють дерев'яної поверхні вицвітати під впливом сонячних променів.

Від чого захищається деревина і технологія обробки

Захист деревини антисептиками проводиться, насамперед, від гниття, так як матеріал постійно піддається впливу різних атмосферних впливів: дощ, сніг, мороз, вітер. Також захистити матеріал потрібно від грибів. Для цього необхідні засоби, що володіють високою токсичністю для грибів. Особливо актуальною захист є від білого будинкового гриба, який може знищити навіть саме міцне дерево.

Також захищають деревину від різних комах. Наприклад, жуків-короїдів, жуків-вусанів і жуківьточильників, а також від їх личинок. Справа в тому, що жуки-точильники пошкоджують дерево дуже глибоко, тому воно не годиться для облаштування несучих конструкцій. Короїди пошкоджують матеріал неглибоко. В принципі, особливого значення це не мало б, якби не декоративна складова.

Природно, перш ніж будувати будинок або дачу, потрібно не тільки правильно зберігати матеріал, а й ретельно обробити.

Обробляти дерево антисептиком потрібно регулярно, причому потрібно використовувати дещо різні засоби для обробки на літо і для обробки на зиму. Природно, перед обробкою матеріал піддається ретельному огляду. Якщо були виявлені які-небудь ушкодження, то елемент необхідно почистити

Наносити антисептик можна за допомогою кисті, губки, валика або ж повністю занурювати зруб в спеціальну ванну з розчином (не дуже зручний варіант).

Обробляючи дерево будинку з бруса потрібно враховувати те, від чого саме потрібно захистити будинок, який саме зруб використовується і інші важливі дрібниці. Що стосується комах, то тут не достатньо просто покрити поверхню деревини, щоб відштовхнути їх. Адже комахи можуть пролізти всередину колоди. Тому необхідно антисептик за допомогою шприца ввести в льотні отвори норок жуків і промазати всі ті місця, які оточують ці отвори.

Природно, потрібно працювати в захисному одязі, рукавичках, окулярах, а також респіраторі, так як деякі склади все ж володіють неприємним різким запахом.

Похожие страницы: