Пристрій гідроізоляції в каркасному будинку

Специфіка конструкції каркасного будинку така, що сам каркас і утеплювач потребують захисту від негативного впливу вологи та інших факторів навколишнього середовища. Тому в першу чергу каркасна конструкція повинна бути оброблена антисептиками і антипіретиками з метою захисту деревини від комах і для запобігання горіння.

Завдання гідроізоляції полягає в недопущенні проникнення вологи всередину конструкції і надійному захисту зовнішніх і внутрішніх сторін каркаса.

Етапи гідроізоляції каркасного будинку:

1. Гідроізоляція даху
2. Гідроізоляція зовнішніх і внутрішніх стін
3. Гідроізоляція нижнього перекриття і фундаменту.

Варто відзначити, що для підвищення гідроізоляційних властивостей будинку, рекомендується вибирати ті види утеплювача, які стійкі до впливу вологи, наприклад, ековата, пінополіуретан.

Правильно змонтована крівля надійно захищає каркасний будинок від попадання вологи в підпокрівельний простір. Враховуючи, що зовнішні стіни будинку знаходяться під постійним впливом атмосферних опадів, при зведенні каркасного будинку використовуються вологостійкі орієнтовано-стружкові плити. Для того щоб запобігти потраплянню вологи всередину каркаса із зовнішнього боку стін, всю конструкцію будинку закривають спеціальними Вітроізоляційна мембранами. І тільки поверх даної плівки виробляється оздоблення фасаду облицювальним матеріалом. Як облицювання можуть використовуватися безліч різних матеріалів: облицювальна цегла, сайдинг, вагонка, блок-хаус та інші.

Для захисту дерев'яного каркаса і утеплювача від вологості всередині будинку застосовують спеціальні пароізоляційні плівки. Пароізоляція монтується поверх утеплювача і закривається OSB плитою, гіпсокартоном або іншим матеріалом. Монтаж пароізоляції є важливим етапом, тому що необхідно забезпечити надійний захист утеплювача від негативного впливу випаровувань всередині приміщення. Якщо утеплювач намокне, то його теплоізоляційні показники значно знизяться, що призведе до збільшення тепловтрат. Особливо це стосується мінеральної вати.


Від якості гідроізоляції фундаменту і нижнього перекриття також залежить, як довго прослужить будинок. Враховуючи, що атмосферні опади осідають в грунті, фундамент знаходиться в постійному контакті з вологою землею. При наявності цоколя в каркасному будинку слід організувати якісну гідроізоляцію стін цоколя із застосуванням спеціальних мастик і праймерів, а також гідроізоляційних наплавляються або напилюваних матеріалів. Надалі стіни цоколя варто утеплити за допомогою пінополістиролу.

В силу особливостей каркасного будинку, перша дошка нижньої обв'язки стикається з фундаментом. І якщо волога, потрапить у фундамент, то з нього може проникнути в деревину. В результаті чого, каркас будинку з часом може почати руйнуватися. Тому в місцях кріплення дощок обв'язки, фундамент необхідно загідроізоліровать.

Похожие страницы: