Где нельзя строить дом из бруса?

Обмежень з будівництва будинків з бруса не так багато. Це універсальна технологія зведення будівель, яка характеризується як раз тим, що може застосовуватися в самих різних умовах. Навіть у зимовий час року ви можете зводити стіни такого будинку, не боячись порушити технологію. Однак є кілька місць, де будівництво дерев'яних будівель не бажано.

Болотиста місцевість і береги річок

Як правило, брус виготовляється з деревини хвойних порід. Таке дерево не витримує постійного контакту з вологою. Воно повинно періодично висихати, щоб служити довго. Тому не бажано будувати дерев'яний будинок на грунтах з близько розташованими грунтовими водами і взагалі в місцях, де неминучий постійний контакт з вогкістю. Тут, правда, варто відзначити, що сучасні склади, якими обробляється дерево, в тому числі і брус для будівництва, дозволяють значно підвищити вологостійкість цього матеріалу. Так що при використанні якісного, обробленого від появи гнилі і цвілі клеєного бруса цілком можливо будівництво будинку і у вологих районах. Однак фахівці все одно не рекомендують зводити такі споруди ближче, ніж за 100 метрів до великих водойм.

Нестійкий грунт

Незважаючи на те, що будинки з бруса важать менше цегельних будівель, для їх будівництва також необхідно закладати надійний фундамент. Особливо важливо робити це в тому випадку, якщо будинок зводиться в місцевостях з близьким заляганням грунтових вод, наприклад, на березі річки. В даному випадку перед початком будівництва необхідно провести геодезичне дослідження, за результатами якого можна буде прийняти рішення про вибір того чи іншого типу фундаменту.


Ділянки в лісі або поруч з лісом

Дерево - це натуральний матеріал, який при всіх своїх перевагах має і важливий недолік - схильність до руйнування в результаті дій шкідливих комах. Ставляться до них зокрема деревоточці і терміти. Навали останніх є найбільш руйнівними для дерев'яних будівель. У нашій країні, правда, терміти - це рідкість, однак, у тій же Канаді чи в США це реальна проблема, через яку руйнуються будівлі. У центральній смузі дерев'яні будівлі піддаються нашестю червиць. Як правило, вони поширені в найбільшою мірою у лісових зонах - в місцях свого природного проживання. Тому при будівництві будинку з бруса поруч з лісовими насадженнями важливо особливу увагу приділити обробці дерев'яних частин будинку спеціальними речовинами, що захищають деревину від шкідників.

В принципі, практично на будь-якій ділянці побудувати будинок з бруса можна. Тільки в кожному з специфічних випадків (підвищена вологість, нестійкий грунт, шкідники і т.д.) необхідно вжити ряд заходів, які дозволять захистити брус від негативних зовнішніх впливів. Якщо ви є власником такого проблемного ділянки, будівництво будинку з бруса краще доручити професіоналам, які допоможуть підібрати оптимальні для вашого випадку матеріали та архітектурні проекти.

Похожие страницы: