5 способів відрізнити хорошого ріелтора від поганого

Купити квартиру, особливо на вторинному ринку, не так просто, тому більшість покупців звертаються до ріелторів. Головне - правильно вибрати фахівця. Як відрізнити хорошого ріелтора від поганого?

ЖК Демеевка на сайте https://demeevka.com предлагает выбрать квартиру по отличной цене.

1. Перевірте сертифікат

У сфері нерухомості, як і в будь-якому іншому справі, професіонала відрізняє базову освіту, яке він отримав в цій області. Існує кілька спеціальних навчальних центрів, де ріелтори підвищують свою кваліфікацію. Запитайте агента, де він навчався, попросіть показати диплом або сертифікат. Дізнайтеся, чи перебуває його компанія в професійній асоціації або гільдії.

2. Розпитайте про практику

В основі будь-якої майстерності лежать не тільки знання, а й досвід. Розпитайте свого ріелтора, як довго він працює на ринку нерухомості, які об'єкти продавав. Якщо це приватний посередник і на його рахунку тільки одна продана квартира, варто задуматися. Але якщо ріелтор працює в агентстві нерухомості, то приводів для занепокоєння менше, тому що за його спиною - інші фахівці, в тому числі юристи, які допоможуть вести угоду. Розпитайте також, чи були в практиці агента судові процеси по операціях і чим вони закінчилися.

3. Дізнайтеся вартість послуг

Всупереч поширеній думці, послуги великої компанії не завжди коштують дорожче, ніж робота приватного ріелтора. Трапляється, що посередники-одинаки запитують вдвічі більше, ніж солідні агентства, а покупці і не підозрюють про це. Сума за послугу може бути фіксованою (наприклад, 100 тисяч рублів) або виражатися у відсотках від ціни квартири (наприклад, 4-5% від вартості). Розмір винагороди залежить і від регіону, і від характеристик квартири, так що краще обдзвонити кілька компаній і порівняти їх розцінки.

Слід пам'ятати, що приватні ріелтори можуть неправильно оцінити об'єкт або навмисно завищити його вартість, щоб більше заробити, в результаті квартира може дуже довго не продаватися. У великих компаній угод більше, обороти вище, тому випадків обману менше.

4. Проведіть інтерв'ю

Перш ніж скористатися послугами агента, проведіть з ним невелике інтерв'ю. Зробити це можна за телефоном. Зверніть увагу на те, як він розмовляє і про що. Хороший ріелтор навряд чи буде співати дифірамби собі або залякувати вас майбутніми труднощами. Професіонал відразу переходить до справи: з'ясовує, яку квартиру потрібно продати і яку - купити, про яку суму йдеться і т. Д. Вам важливо зрозуміти, наскільки агент зацікавлений в вас як клієнта. Якщо у нього є мотивація, він готовий зустрічатися у зручний для вас час. Хороший агент повинен знати ринок, орієнтуватися в об'єктах, розташованих по сусідству з вашим будинком, розбиратися в документах. Зверніть увагу, які уточнюючі питання вам задають.

5. Зробіть паузу

Пам'ятайте, що хороший ріелтор завжди спокійно відпустить вас після першої зустрічі і не буде намагатися укласти з вами договір усіма силами. Професіонал не тисне на клієнта, адже це може призвести до зриву переговорів або жорсткого торгу за розміром комісійної винагороди. Незалежно від того, приватний це ріелтор або агент від компанії, він повинен взяти на себе всі питання по угоді: пошук покупця, показ квартири або будинку потенційним клієнтам, оформлення документів. Агентство нерухомості в даному випадку дає більше гарантій юридичної чистоти угоди, ніж приватний посередник.

Похожие страницы: