Будинки з металокаркасу
Легкі і міцні тонкостінні сталеві конструкції все частіше застосовуються для зведення житлових об'єктів. Серед інших будівельних матеріалів найбільш затребувані металеві каркаси і збірні багатошарові блоки. Завдяки зручній формі і можливості швидко закріпити елементи між собою, великі за площею споруди можна побудувати за кілька тижнів.
Індивідуальне проектування і типові креслення
Перш ніж приступати до будівництва будинку з металокаркасу, слід визначитися з варіантом дизайну - підібрати креслення в існуючому каталозі, або замовити індивідуальну розробку. Вибираючи типовий проект, ви істотно заощадите на інженерних розрахунках, а скорегувати при необхідності готову схему легше, ніж створювати на папері котедж з нуля. Готові креслення в каталозі металлокаркасних будівель підійдуть також замовникам, які планують закінчити роботи в максимально короткі терміни.
Індивідуальний дизайн рекомендується власникам ділянок, що мріють отримати будинок з неповторними елементами фасаду або з іншими архітектурними тонкощами. Більш висока ціна робіт компенсується залученням до проектування майстрів високої кваліфікації та точними розрахунками кожного з будівельних параметрів.
Збірка будинку з металокаркасу
Основою будь-якого котеджу з тонкостінних сталевих листів є міцна конструкція зібраних металевих профілів. Ребра жорсткості для вертикального і горизонтального кріплення дозволяють надійно зафіксувати внутрішню обшивку та елементи фасаду. Профіль служить також для установки стін між кімнатами, дверей або вікон.
Щоб будинку з металокаркасу мали тривалий термін експлуатації, на початковій стадії виготовлення виріб обробляють методом гарячого оцинкування. Потім метал захищають антикорозійними засобами і покривають емаллю. Крім тонкостінної стали в металокаркасні будівництві можуть застосовуватися стандартні профілі. Тим не менш, ЛСТК вигідніше застосовувати для зниження навантаження на фундамент і здійснення складання без зварювального апарату.
Після підготовки каркаса будівельники формують огороджувальні конструкції, встановлюють стіни, перекриття, залишають місце для дверних і віконних прорізів. Традиційним методом створення огороджувальних конструкцій є обшивка фасаду профлистом, укладання декількох шарів утеплювача і гідроізолюючих компонентів. Підготувавши стіни, фахівці кріплять зовнішні панелі, дошки або сайдинг.
Альтернативні огороджувальні конструкції з сендвіч-панелей
Технології не стоять на місці, тому сучасні будинки з металокаркасу нерідко створюють за допомогою готових сендвіч-панелей. Така обшивка являє собою зібрані оцинковані профілі з якісним полімерним покриттям для захисту від механічних пошкоджень. Недорогі листи можуть утеплятися пінополістиролом, а аналоги з високою ціною комплектуються пінополіуретаном.
Сендвіч-панелі є ефективним будівельним матеріалом для швидкої збірки каркаса будинку. Теплоізоляційна прошарок зберігає нагріте повітря всередині кімнати, а доступність декількох розмірів плит і кольорів забарвлення дасть можливість замовнику втілити в життя проект будь-якого типу.
На відміну від збірних огороджувальних конструкцій терміни монтажу готових панелей істотно скорочуються. Крім зниження тимчасових витрат замовник зможе зменшити витрати на капітальне будівництво. Сендвіч-панелі екологічно чисті, володіють хорошою стійкістю до займання, практично не накопичують хімічних сполук з навколишнього середовища.
Технології, за якими зводяться будинки з металокаркасу
Швидкість споруди каркасних котеджів і економія на матеріалах роблять ЛСТК профіль дуже затребуваним в індивідуальному проектуванні. Завдяки невеликій вазі виробів немає необхідності залучати важку будівельну техніку, транспортування блоків може здійснюватися машинами малої вантажопідйомності. Зберігання та монтаж матеріалів не зажадають також великих площ, а шум і бруд на об'єкті будуть зведені до мінімуму.
До будівництва будинку з металокаркасу дозволяється приступати в будь-який час року, так як немає необхідності чекати висихання розчину штукатурки або бетонних закладок. Довгі прольоти збираються і монтуються без зварювання, заклепок спеціальної форми, а готова конструкція не вимагає установки опор.
Технологія з'єднання профілів між собою була розроблена для спрощення будівництва, тому елементи поєднуються один з одним за допомогою практичних болтових кріплень. Конструкція виробу передбачає можливість вставки шпильок і сполучних замків в будь-якому місці сталевого листа. Щоб досягти високої точності складання кожного з вузлів рекомендується замовляти матеріали та комплектуючі у одного виробника.
Похожие страницы: