Будуємо будинок з профільованого бруса

Ті, хто вирішив обзавестися екологічним і, головне, зовні красивим будинком, будинок з профільованого бруса буде прекрасним варіантом.

Характеристики профільованого бруса

Такий матеріал робиться з різних порід дерева, таких як модрина, ялина, сосна, кедр і ялиця. Купуючи брус з модрини можна вибрати березу, дуб, осику, бук або ясен. Профільований брус будинків виготовляється шляхом поздовжньої обробки з щільним з'єднанням пазів і гребенів. Для того щоб поєднати елементи, застосовують загальний замок з невеликими припусками.

Будови з профільованого бруса мають низьку теплопровідність. При будівництві будинку з профільованого бруса необхідно на 80% менше його утеплювати. А усадка таких будинків залежить від вологості і складає приблизно 3,5 - 4,5%.

Для виробництва пиломатеріалу перетину 190х190 мм або 190х240 мм використовують колоди з діаметром 320 мм або 420 мм. Профільований брус привозять замовнику вже приготованим до будівництва, і тому стройка будинку обходиться недорого. Готовий брус володіє гладкими бічними сторонами, спеціальними пазами, посадкової головкою, а також шипами, що тримають утеплювач.

Етапи зведення будинку

Будівництво будинку з профільованого бруса відбувається в кілька етапів:

Для початку розробляється проект будинку. Виконується креслення фундаменту, фасадів і поверхів. Далі вибирається тип фундаменту, який залежить від площі будинку та його конструкції. Будівля може встановлюватися на стрічковому, пальовому, стрічково-пальовому або опорно-стовпчастих фундаменті.

При будівництві стін, на фундамент кладеться профільований брус. Вершини скріплюють дерев'яним нагелем, який розташовується в шаховому порядку.

Наступним етапом будівлі дається час на усадку. При цьому ставиться тимчасова покрівля, яка буде захищати будинок від дощу і снігу. Для запобігання деформації прорізів, в будинку встановлюють розтяжки.

Після того як будівля вмощується, встановлюють постійну дах, вікна, двері і, крім того, підводять комунікації.

На останньому етапі вже проводять оздоблювальні роботи всередині. Стіни обробляють спеціальними складами, які захистять профільований брус від атмосферного впливу, а також сонячних променів. Ці просочення допоможуть зберегти колір дерева і, крім того, надати їй будь-який відтінок за вашим вибором.

Будівництво будинку з профільованого бруса відбувається дуже швидко. На зведення будівлі потрібно від 3 до 8 тижнів.

Крім усього цього, матеріал має чудові декоративні особливості. Побудувати будинок з бруса можливо в різних архітектурних стилях.

У процесі обробки матеріалу додають ідеальний профіль, після чого поверхня стає дуже гладкою. Така поверхня майже не потребує спеціальної обробки. Необхідно всього лише відшліфувати брус і пофарбувати його лаком.

Додатково утеплювати будинки з профільованого бруса немає необхідності, тому що матеріал має певну товщину і від цього будинок буде теплим і затишним. Якщо ж ви все-таки вирішите його утеплювати, то рекомендується робити це тільки зовні, щоб не зіпсувати всю чарівність всередині.

Похожие страницы: