Два в одному: будівництво гаража з погребом
Будівництво гаража з погребом
Згідно будівельним нормам, на цокольних поверхах, а також в підвальних приміщеннях дозволені вбудовані стоянки для мотоциклів і машин. Одно- і двоквартирні будинку дозволяють організувати будівництво таких стоянок на першому поверсі.
Качественные накладные замки Вы можете купить на сайте bitka.com.ua по самой выгодной стомости на сегодняшний день.
Якщо взяти за правило, що площа гаража для легкового автомобіля зазвичай приймають за 18 м2, а його розміри за 3 * 6 м, то з'являється можливість встановити стелажі для зберігання матеріалів в його торцевій частині або створити маленьку майстерню. А для для покриття даху можна використовувати профільний профнастил, набирає популярність останнім часом все більше і більше.
Як досить часте явище серед індивідуальних забудовників виступає споруда льоху для зберігання овочів, причому вхід в льох розташовується також в його торцевій частині. Люк, що веде в льох зазвичай забезпечений подвійними кришками, між якими взимку прокладають мішковину і іншу теплоізоляцію. Перекриття льоху в більшості випадків будується на основі збірних залізобетонних плит, а його стінки виконуються із залізобетону. Ширина гаража приймається рівною ширині льоху, тому в якості фундаменту під стіни гаража з легкістю можна взяти стінки льоху.
З метою технічної підтримки транспорту в гаражах створюються оглядові ями довжиною 1,5 м і шириною 0,8 м. Щоб спуститися в оглядову яму, потрібно попередньо встановити сходи-драбину, наприклад, з арматури або куточків. Вона повинна бути покрита олійною фарбою для захисту від корозії. Товщина стінок ями - від 12 до 15 см, а її дна - 10 см. Для запобігання попадання коліс транспорту в оглядову яму, а також для більшої безпеки по її периметру встановлюється спеціальний брус з металевих куточків. Висота полки повинна бути не менше 12 см.
Для виготовлення підлоги в гаражі використовують виключно матеріали з великим терміном служби: дерев'яні плахи з товщиною в 50 мм і стійкістю до масел, розчинників і бензину; асфальтобетон, бетон і збірні бетонні плити.
Ще один значимий питання: споруда даху. Дахи горищ майже завжди покривають хвилястими азбестоцементними листами поверх дерев'яної обрешітки. Для перекриття слід використовувати багатопустотні плити із залізобетону, які в довжину повинні складати 6,3 м і упиратися в стіни гаража і перемичку металевої балки, що знаходиться над воротами. Горищні перекриття добре підходять для сільської місцевості для зберігання сільськогосподарського реманенту, човнів, причепів і будь-яких вогнетривких матеріалів. Дахи гаражів, на відміну від покрівлею горищ, мають рулонну поверхню із захисним шаром з дрібного гравію. Кількість матеріалів при ухилі даху до 2,5% повинно бути не менше чотирьох, при ухилі від 2,5% до 10% - не менше трьох. Пароізоляція в гаражах, що опалюються виконується в кілька етапів, за основу беруть шар толю на дегтевой мастиці, поверх якого вистилається утеплювач, а потім накладається сама рулонна покрівля.
Гараж можна побудувати не тільки для автомобіля, але і для мотоцикла, наприклад. В цьому випадку невеликого розміру буде цілком достатньо. В осях він може становити 2,2 * 3,2 м, а за площею гараж може вкластися в 6 м2.
Крім варіанту споруди гаража для транспорту, існує варіант прибудови гаража до житлового будинку, що буде найбільш зручною і економічною альтернативою. Електрикою гараж можна забезпечити прямо через житловий будинок, та й будівля гаража займе менше часу, так як потрібно буде звести лише дві стіни. З метою запобігання попадання в будинок запахів паливно-мастильних речовин, а також з метою пожежної безпеки слід ущільнити гумовими прокладками сіни двері між гаражем і передпокої і з боку гаража оббити двері листовою сталлю поверх шару азбестового картону. Літній гараж потрібно утеплити, перш за все, потрібно утеплювати примикають до нього перекриття і стіни над місцем для стоянки автомобіля.
Щоб повністю виключити утворення конденсату восени і взимку на внутрішній стороні воріт гаража, слід вдатися до облицювання мінераловатними плитами або ж вогнетривкими пінопластами. Поверх них потрібно зробити обшивку з ДВП або фанери. Надлишкову вологу з погреба і гаража можна ліквідувати витяжною вентиляцією із сталевих труб з дефлектором або встановити вентилятор канального типу, що монтується безпосередньо в повітропровід. Діаметр труб повинен складати 150 мм. На зиму вентиляцію необхідно закрити мішковиною з метою збереження тепла. Щоб виключити можливість промерзання льоху в зимовий період потрібно застосувати накладення утеплювачів під підлогу. Можна зробити засипки з керамзиту, шлаку, золи і т.д.
Слід пам'ятати про те, що будівництво металевого гаража - вкрай не обдуманий крок, як в практичному, так і в економічному плані. Восени і взимку на його стінках утворюється конденсат, що призводить до сильної корозії, а влітку гараж сильно розігрівається на сонці. Краще планувати будівництво цегельного або залізобетонного гаража, він набагато надійніше
Похожие страницы: