Каркасне будівництво - цілорічне будівництво

Каркасне будівництво має величезний ряд переваг, серед яких можливість будівництва каркасного будинку в будь-який час року, тобто, каркасне будівництво не прив'язане до будівельного сезону (з початку весни і до кінця осені). Сьогодні ми більш детально розглянемо цю тему.

Будівництво кам'яних будинків можливо тільки в теплий період року. Так як ведуться роботи з цементним розчином і бетоном. Неможливо, виконувати кладку цегли або блоків, наприклад, при температурі -1 ° С. Для роботи з цементним розчином потрібен певний температурний діапазон. В іншому випадку, навіть плюсові температури від 1 до 5 ° С не підходять для роботи з бетоном і цементом. Тому що хімічні реакції, які повинні протікати в цементі, будуть відбуватися з порушеннями або взагалі не здійснюватися. В результаті важко передбачити результат виконаної роботи і як себе поведе в подальшому конструкція. Так як цемент може погано затвердевать і набирати міцність, а якщо вода замерзне, то якість з'єднань і їх міцність залишаться під питанням. Звичайно, можна використовувати спеціальні морозостійкі добавки, але особливої допомоги від них не буде.

При будівництві будь-якого будинку зводитися фундамент. І це єдиний етап при будівництві каркасного будинку, який вимагає певних погодних умов і температур. В ідеалі, краще всього в зимовий час визначитися з проектом і на початку весни залити фундамент і потім продовжити будівництво каркасного будинку. Але часто виходить так, що на дворі вже осінь, а фундамент ще не готовий. Але для будівництва каркасного будинку навіть це не є проблемою. Так як каркасний будинок має легку вагу, то на фундамент доводиться невелике навантаження, і необхідність в масивному фундаменті відпадає. А значить можна використовувати полегшені варіанти фундаментів. При цьому дані типи фундаментів зажадають менша витрата бетону і часу для його набору міцності. Тому пристрій такого фундаменту відбуватися дуже швидко. В результаті, фундамент для каркасного будинку можна заливати восени при плюсових температурах. Якщо фундамент був виконаний до перших заморозків, то в зиму можна займатися будівництвом каркасного будинку, без будь-яких перешкод.

Дуже багато заливають фундамент восени і залишають його в зиму без захисту. Цього робити не рекомендується. Так як фундамент обов'язково потрібно вкрити і захистити від опадів.

Існує думка, що будівництво каркасного будинку, і будь-якого іншого, краще не починати відразу після влаштування фундаменту, а дати йому протягом зими відстоятися. Невірне судження. Так як фундамент, що залишився без навантаження в зиму, може частково постраждати. Взимку на фундамент будуть діяти сили пученія і грунт намагатиметься виштовхнути його. Якщо на фундамент доводиться навантаження (каркас будинку), то ці сили будуть врівноважуватися.


Для будівництва в зимовий період дуже важливо використовувати якісну і суху деревину. Навіть з приходом заморозків можна продовжувати зводити каркас будинку, обшивати його OSB плитою і ветрозащитой, встановлювати кроквяну систему, монтувати покрівлю. Потім можна встановлювати вікна і вхідні двері. Після закінчення даних робіт, каркасний будинок буде захищений від негативного впливу навколишнього середовища і всередині будинку можна спокійно займатися іншими видами робіт: прокладати інженерні комунікації, утеплювати будинок, укладати підлоги, виробляти внутрішні оздоблювальні роботи, ітд.

Після утеплення будинку досить установки декількох обігрівачів, теплових гармат та інших опалювальних приладів для проведення оздоблювальних та інших внутрішніх робіт. Як бачите, зима і морози не перешкода, щоб поклеїти шпалери, виконати фарбування, ітд. Навіть у холодну пору року можна виконати внутрішню обробку і переїхати в новий будинок.

Варто сказати, що при будівництві каркасного будинку в зимовий період часу з'являються обмеження на використання певних видів покрівельних матеріалів. Холодна пора року не найкраща пора для монтажу м'якої черепиці, ондуліна, рулонних бітумних матеріалів.

Похожие страницы: