Каркасний будинок, утеплений ековатой або зруб: що кращий?
Заміське будівництво останнім часом стає все більш популярним, так як життя у великих містах має ряд недоліків. Все більше людей стають прихильниками заміського життя. І ось тут виникає питання, який будинок побудувати, щоб він був теплим, екологічним, затишним, комфортним і не по захмарною вартості? Продовжую традиції предків, багато хто вибирає будівництво дерев'яних будинків - зрубів. Дерев'яні будинки є безпечними, оскільки зводяться з натуральних природних будівельних матеріалів. У дерев'яному будинку створюється особливий мікроклімат, приємний для життя. Але при всіх достоїнствах, зруби мають недоліки. Основні недоліки - висока вартість і складність в зборі будинку. Зібрати зруб досить трудомісткий процес, тим більше, при зборі необхідні досвід і знання, тому таку роботу краще довіряти монтажної бригаді. Але це знову додаткові витрати. Що ж робити, якщо ви хочете жити в теплому і екологічному будинку, але при цьому витратити розумну суму грошей. Вихід - каркасний будинок, утеплений ековатой.
Хтось здивується, як можна порівнювати зруб з каркасним будинком? Можна! По-перше, каркас каркасного будинку виконаний з дерева - натурального і безпечного матеріалу. А як утеплювач використовується безпечний вид утеплювача - ековата, яка також є продуктом деревопереробки. Ековата проводиться з макулатури, паперу, але не картону. До її складу входять мінеральний антисептик (бура) і антипірен (борна кислота). Тому ековата не є небезпечною для здоров'я людини і навколишнього середовища. Але при цьому в ній не заводяться комахи і гризуни, що важливо для дерев'яного будинку.
Тепер поговоримо про повітропроникності. Каркасні будинки, утеплені ековатой, як і дерев'яні будинки, «дихають». Завдяки своїй структурі, ековата пропускає вологу. Тому і каркасний будинок може «дихати», і не бути термосом. При цьому будинок, утеплений ековатой в рази тепліше, дерев'яного будинку. Ековата володіє відмінними теплоізоляційними показниками. Чудово зберігає тепло, не боїться вологи. Може вбирати і віддавати вологу. З настанням холодів в конструкціях, утеплених ековатой, не утворюється конденсат. Істотним плюсом ековати є те, що вона не схильна до гниття, розвитку грибка і цвілі.
Якщо порівнювати товщину стін каркасного будинку і дерев'яного, то стіни зрубу будуть набагато товщі, але при цьому будинок буде набагато холодніше, ніж каркасний будинок, утеплений ековатой. У цьому випадку, каркасний будинок буде легше, швидше і дешевше зводити. Заощадити кошти можна буде і на пристрої фундаменту. Все ж зруби мають велику масу, тому при будівництві дерев'яних будинків полегшеним типом фундаменту не обійдешся. Знадобиться більше масивний фундамент і додаткові витрати на його пристрій (матеріали, робота).
Звичайно, дерево добре зберігає тепло, але щоб будинок зі зрубу був придатний для постійного проживання, діаметр колод повинен бути не менше 28 см. Інакше, в такому будинку буде прохолодно взимку і для комфортного проживання потрібні додаткові витрати на опалення. Каркасний будинок з утепленням ековатой дозволяє за істотно менші гроші побудувати безпечний, дуже теплий будинок. Ековата за рахунок особливого способу задування дозволяє домогтися безшовного шару теплоізоляції, без будь-яких пустот. Тому тепловтрати каркасного будинку будуть зведені до мінімуму, як і ваші витрати на опалення.
Отже, ми з'ясували, що каркасний будинок нічим не гірше дерев'яного будинку. Він не програє йому в безпеці, але виграє у вартості і теплоеффектівності. При цьому фасад каркасного будинку можна обробити так, що його буде важко відрізнити від дерев'яного.
Похожие страницы: