Компоненти і конфігурація сонячних електростанцій

Генерація електроенергії за допомогою сонячних станцій - динамічно розвивається напрямок альтернативної енергетики. Трансформуючи сонячну енергію в електричний струм, дані системи дозволяють забезпечувати споживачів без прив'язки до центральної електромережі.

На сайте http://www.sunbeam.dp.ua/g24049007-avtonomnye-solnechnye-elektrostantsii вы можете заказать и купить автономные солнечные электростанции.

Основні компоненти автономної сонячної електростанції

Системи електропостачання, засновані на перетворенні сонячної енергії, включають в себе чотири основні складові: сонячні панелі , контролер заряду , інвертор , акумуляторний блок . Дані вузли необхідні для безперебійного функціонування сонячної електростанції.

Сукупність сонячних панелей виступає в ролі пристрою, що перетворює сонячне світло в електричну енергію, і є ключовою ланкою в системі трансформації сонячного випромінювання в електроенергію. Сполучені разом, фотоелектричні модулі формують смассів, розмір якого визначає кількість енергії, що виробляється системою в цілому.

Контролер заряду - один з принципово важливих приладів, що входять до переліку систем сонячної електростанції. Він регулює напругу, що генерується масивом сонячних батарей і контролює правильність і ефективність заряду акумуляторної батареї - щоб не було підвищеного або зниженого рівня заряду. Контролер заряду є необхідним пристроєм в сонячних електростанціях з системою накопичення енергії.

Акумуляторна батарея призначена для накопичення і зберігання енергії, виробленої сонячною станцією. Як правило, використовуються спеціалізовані акумуляторні батареї, які мають довгий термін служби, і розроблені спеціально для автономних систем.

І останній з системних компонентів сонячної станції - інвертор, на вхід якого надходить енергія, накопичена акумуляторною батареєю або від контролера сонячних батарей безпосередньо. Інвертор перетворює постійний струм в змінний, який використовується потім для роботи домашнього електрообладнання. Потужність інвертора характеризується в ватах і визначає потужність побутових приладів, які можуть бути підключені до инвертору. У більшості випадків необхідно використовувати інвертори з синусоїдальною формою вихідного сигналу, чистий синус. Для електропостачання будинку знадобиться продуктивний інвертор - з показником потужності близько 2-4 кВт.

Основні комплектуючі сонячної системи енергопостачання з'єднуються в єдине ціле за допомогою проводки з використанням роз'ємів, мережевих вимикачів і запобіжників.

Варіанти конфігурації сонячної системи електропостачання

Сонячна електростанція може мати 2 принципові схеми побудови:

1. Сонячні панелі-Контролер заряду-Акумуляторна батарея-Інвертор-Споживачі зі змінним навантаженням;

2. Сонячні панелі-Контролер заряду-Акумуляторна батарея-Споживачі з постійним навантаженням.

Автономна сонячна електростанціяне пов'язані з центральною електромережею і використовується тоді, коли немає можливості підключення до комунальних лініях електропередач або дана процедура економічно невигідна. У тих випадках, коли приватні землеволодіння знаходяться в глибинці, генерування електроенергії за допомогою сонячних джерел енергії є найбільш прийнятним і за вартістю, і за економії в процесі експлуатації. Основним з недоліків електростанції на сонячних батареях виступає необхідність початкових вкладень в устаткування, потужність якого потрібно правильно розрахувати з урахуванням всіх передбачуваних навантажень. При цьому важливо не забувати, що використовувати мережеве електрику в якості резервного буде неможливо.

Система резервного електроживлення

Системи резервного енергопостачання потрібні в тих регіонах, де робота центральної мережі характеризується перепадами напруги і періодами короткочасної відсутності харчування. Подібний принцип електропостачання не припускав постійне використання сонячної енергії. Акумуляторна батарея заряджається до повного заряду і знаходиться в режимі очікування. Коли ж напруга в мережі відсутня або його параметри не відповідають нормі, включається резервна система - інвертор перетворює постійний струм від акумулятора в змінний і, таким чином, досягається безперебійне постачання споживачів електроенергією. Єдине обмеження для даної схеми енергопостачання - ємність акумулятора, від якої буде залежати тривалість подачі резервного живлення.

Похожие страницы: