Квартира в новобудові: як прийняти її правильно?
Якщо ви хочете стати майбутнім щасливим володарем квартири в упорядкованій і якісно зведеної новобудові, ми радимо вам перед вчиненням такої важливої покупки перевірити, наскільки сумлінно забудовником будинку виконувалися вимоги щодо його проектування та будівництва, скориставшись нашими порадами:
1. Відправляйтеся на огляд квартири в світлий час доби , вдень - це допоможе вам уникнути недогляду багатьох будівельних дефектів. Незайвим буде прихопити з собою ліхтарик для огляду ванної кімнати і туалету (водопровідних труб, сантехніки, рушникосушки, змішувачів, кранів і іншого), в яких темно навіть удень.
Специалисты на cityhouse.com.ua/ помогут вам сделать правильный выбор и купить отличную квартиру.
2. Заходячи в під'їзд будинку, зверніть увагу на стан його холу, сходових клітин і майданчиків, підлог і дверей. Якщо в них будуть дефекти, швидше за все їх наявність виявиться і в квартирах будинку.
3. Оглядаючи квартиру, упевніться в повній герметичності і цілісності її вікон і дверей . Перевірте, наскільки легко вони відкриваються і закриваються, чи щільно, чи немає на шибках тріщин. Перевірте віконні рами і двері на відсутність зазорів.
4. Оглядаємо підлогу, стіни і стеля. Звіряємо рівень висоти стелі, вказаний в документах, з фактичними даними. Якісно виконаний стеля не повинен мати нерівностей або перепадів на його стиках, а також тріщин. Якщо при будівництві статі застосовувалася бетонна стяжка, перевіряємо однорідність покриття і його цілісність, рівність. Ухил підлоги не повинен перевищувати максимально допустимого рівня 5 см. Для того, щоб перевірити наскільки рівні в квартирі стіни, використовуємо спеціальний будівельний рівень або який-небудь схил. Стіни повинні бути строго рівними, вертикальними, не мати нерівностей, патьоків. Затирка їх повинна бути суцільною і рівномірною.
5. Перевіряємо надійність монтажних швів і стиків на відсутність в них щілин.
6. Обов'язково перевіряємо роботу електрики в квартирі. Можна взяти з собою зарядний пристрій для мобільного телефону і включати його в розетки для перевірки їх справності, а також перевірити роботу вимикачів.
7. Необхідна обов'язкова перевірка стану вентиляційної системи, так як вартість робіт, пов'язаних з нею, відносно висока. Для оцінки її справності до вентиляційних грат можна прикласти паперовий лист (якщо він утримується на ній, значить, вентиляція працює справно) або використовувати запальничку, перевіривши напрямок її полум'я.
8. Перевіряємо стан водопровідних труб в квартирі і опалювальних батарей - їх зовнішній вигляд і дотримання забудовниками необхідних будівельних норм. На трубах не повинно бути іржі, тріщин або витікання води. Згідно будівельним нормам, батареї повинні відстояти від стін, як мінімум, на відстань 2 см, від підвіконня - 8 см, а від підлоги - 7 см. При дотриманні зазначених будівельних і проектувальних норм в квартирі буде підтримуватися необхідний рівень якості житлових умов. В іншому випадку господарям доведеться жити в вогкості і холоді. Крім цього, потрібно перевірити справність функціонування регуляторів температури на батареях опалення, легкість їх повернення і інше, а також справність рушникосушки у ванній.
9. Не буде зайвим поцікавитися у мешканців будинку , що вже купили квартири в ньому, якістю і рівнем житлових умов .
10. Варто звернути увагу на внутрішню обробку приміщень. У деяких випадках в договорах про будівництво будинку пункт, який зобов'язує здійснювати внутрішню обробку квартири, забудовниками навмисно пропущено. Зазвичай низька якість внутрішнього оздоблення можна зустріти в квартирах економ-класу, вартість яких відносно невисока в порівнянні, наприклад, з житлом бізнес-класу. Однак і при покупці більше дорогого житла обов'язково потрібно перевіряти якість будівельного матеріалу, що використовується для обробки підлогових покриттів, стін, стелі, виготовлення дверей, якість встановленої побутової техніки і так далі. Майбутній власник квартири має право вимагати у забудовника документи, які можуть послужити відповідями на ці питання. Крім цього, обов'язково поцікавтеся якістю швів між плитковим матеріалом, накладання штукатурки, обклеювання шпалер, цілісністю і наявністю іржі на раковині, змішувачах, кранах і ванною. І не варто забувати, що багато будівельних дефекти можна вміло замаскувати хорошою внутрішньою обробкою.
Після ретельного огляду нової квартири і можливого обнаруживания будь-яких недоліків або дефектів в ній, обов'язково складання спеціального документа, який офіційно зафіксує всі ці дефекти і зобов'яже забудовника виправити їх у встановлений термін.
Таким документом є акт прийому-передачі житла з додаються до нього документом, в якому зазначаються вимагають виправлення його будівельні дефекти. У разі грамотного оформлення подібного документа забудовник буде зобов'язаний:
виправити будівельні дефекти не пізніше, ніж через 45 днів після офіційного написання акта;
компенсувати витрати коштів покупцю житла у разі здійснення ним самостійного ремонту і усунення недоліків;
повернути покупцеві квартири гроші за неї при його вирішенні відмовитися від покупки.
Потенційним покупцям нових квартир слід знати, що гарантійний термін на таке житло триває протягом 5 років. До закінчення цього періоду всі будівельні дефекти повинні усуватися забудовником, а в разі його відмови мешканці мають право подавати в суд на недобросовісну компанію, забудовувати квартал.
Похожие страницы: