Опис порід деревини для будівництва каркасних будинків.

Будова та властивості деревини

Сьогоднішню статтю можна назвати енциклопедичної. Ми розповімо зараз про основні породах деревини, так чи інакше задіяних у будівництві.

В якості базового прийнято, звичайно ж, поділ порід на хвойні та листяні.

Листяні породи (а рідше і хвойні) ділять по твердості, яку визначають за шкалою Брінелля. Зразки деревини порівнюють по твердості з мінералами від тальку (твердість 1) до алмазу (твердість 10).
хвойних порід

сосна З хвойних порід найбільше застосування в будівництві та виробництві будівельних матеріалів отримала сосна. В першу чергу, у зв'язку зі своєю доступністю - сосна росте швидко і широко поширена в Росії. Це ядерна порода зі світлою заболонню, чіткими, але малоконтрастними, річними кільцями. Деревина сосни досить легка і м'яка, але міцна.

Сосна буває двох видів. Більш смолистая рудова сосна (в народі отримала назву "смолка") обробляється тільки після знесмолювання, зате зберігатися може довго навіть у вологому середовищі. Мяндова сосна, "сухощепка", легко піддається обробці, протруюванню, фарбування.

Саме сосну наша компанія використовує для своїх дерев'яних будинків.

Кедр - ядерна порода з надзвичайно легкою, м'якою і красивою деревиною. Незважаючи на високу смолистість, добре піддається обробці. Фітонциди, що містяться в деревині кедра, роблять її вельми стійкою до загнивання. У приміщеннях, побудованих з кедра або оброблених їм, повітря практично стерильне і має цілющі властивості. Недарма мудрий цар Соломон побудував храм з ліванського кедра!

ельЕль - Без'ядровая малосмолиста порода зі стиглої прямошаруватої деревиною світло-жовтого кольору. Вона поступається сосні по ряду характеристик: має меншу вологостійкість і, як наслідок, більше піддається загниванню, складна в обробці через підвищену сучковатости. Позитивними її особливостями можна назвати несхильність викривлення і розтріскування, тривале збереження кольору, ялина легко склеюється.

Деревина ялиці - спелодревесной Без'ядровая породи - вельми схожа з деревиною ялини. Ялиця - найбільш м'яка, легка і малосмолиста з хвойних порід. Сухість деревини (малий вміст смол) обумовлює такі її недоліки як схильність до загнивання, розтріскування і викривлення.


Найбільш міцною, твердою і щільною деревиною з хвойних порід володіє модрина. Це ядерна порода з червоно-бурим ядром і світлою заболонню, контрастними річними шарами. Висока смолистість робить роботу з модриною досить клопіткою: через схильність до розтріскування і розколювання вона вимагає особливого режиму сушки, важко піддається верстатної обробці. Однак її виняткова стійкість до викривлення і гниття робить її незамінною при виробництві деталей або споруд, експлуатованих у вологому середовищі або при безпосередньому контакті з водою.
М'ЯКІ Листяні породи

До м'яких листяним породам, так чи інакше використовуваним в будівництві будинків, відносяться липа і верба.

Липа має дуже світлою однорідної деревиною, що не схильної до викривлення і розтріскування. Вона дуже легко піддається різним видам обробки. Деревина липи настільки м'яка, що її неможливо застосовувати при будівництві або меблевій справі, але вона просто незамінна у виробництві різного роду декоративних предметів.


Верба, верба, верба біла і плакуча - неповний перелік дерев сімейства вербових, що застосовуються в меблевій промисловості, виробництві предметів домашнього вжитку, в столярній справі та будівництві. Деревина верби м'яка і легка, а також пластична і в'язка.

Деревина осики теж легка, біла за кольором. Тонка структура волокна спрощує її обробку. Осика не боїться вологи і володіє хорошими теплоізоляційними властивостями. У житловому будівництві вона незамінна там, де мають місце великі перепади вологи і температур. Зокрема, будівельна компанія "Волошка-буд" застосовує її в обробці лазень.


Best custom AI solutions with business impact

Похожие страницы: