Плінтус МДФ: всі нюанси

Будь плінтус надає підлогового покриття завершений акуратний вигляд, тому без його установки на заключній стадії ремонту ніяк не обійтися. Сьогодні у продажу широко представлені вироби, виконані з різних матеріалів - це пластик, натуральна деревина і МДФ. Плінтуси з будь-яких матеріалів можуть мати різні профілі в перерізі, розміри, будова, і в залежності від цього вибирається метод їх кріплення до стіни. Зокрема, монтаж плінтуса МДФ також може здійснюватися кількома способами, про які і буде розказано в даній публікації.

Красивая девушка TouchMyGi ждет вас для знакомства.

Функціональність плінтуса

Ця, здавалося б, малопомітна в інтер'єрі деталь, має досить велике значення для його загального оформлення. Складно уявити респектабельність приміщення, в якому відсутня обрамлення підлогового покриття плінтусом. Однак, цей елемент виконує не тільки декоративні функції, так як раніше він мав інше призначення.

  • Спочатку при облаштуванні дерев'яних підлог плінтус в першу чергу призначався для своєрідного утеплення. Справа в тому, що між дошками і стіною завжди залишається зазор, який служить для теплового розширення деревини. Але така залишається щілину часто ставала причиною безперешкодного надходження холодного повітря з підпілля. Саме щоб уникнути цього і стали попід стінами закріплювати плінтуси.
  • У сучасних квартирах і приватних будинках з бетонними і іншими статями плінтус служить для захисту краю покриття для підлоги - ламінату, лінолеуму або ковроліну, від пошкоджень і попадання під нього, а також в просвіт між настилом і стіною, пилу, бруду і вологи.
  • Наявність в задній стінці плінтуса кабель-каналів дозволяє приховати комунікації, наприклад, телевізійний кабель, телефонний або для підключення інтернету.
  • Сучасні вироби мають досить естетичний зовнішній вигляд, який дозволяє використовувати плінтус і в якості особливого декоративного елемент оформлення інтер'єру.
  • Плінтуси з МДФ

    Всім, напевно, знайомі МДФ-плити, які застосовуються як облицювальний матеріал, широко використовувані в меблевому виробництві. Вони виробляються в великому діапазоні товщини і форм, найчастіше декорують спеціальною полімерною плівкою з малюнком, зазвичай імітує різні фактури деревини. Плінтуси МДФ - їх найближчі «родичі». Що ж таке МДФ?

    Як тільки не намагаються вільно розшифрувати цю абревіатуру! Деякі стверджують, що це позначення «дрібнодисперсного фракції» або «модифікованого ДВП». Цікаво, що і той і інший варіант досить близькі до правди. Дійсно, МДФ - це крок вперед в порівнянні звичної всім ДВП. І при виробництві цього матеріалу деревні волокна перемелюють до дуже малих розмірів. Але все ж на ділі - це русифікована англійська абревіатура MDF: «Medium Density Fibreboard», в дослівному перекладі - «деревоволокнистих плит середньої щільності».

    МДФ-плити виробляються з подрібнених деревних волокон, які при нагріванні і пресуванні виділяють природний клей - лігнін, який є відмінним сполучною для створюваної маси. Виробники позиціонують МДФ, як екологічно чистий матеріал, але насправді для зв'язування волокон деякі фірми іноді використовують і формальдегідні смоли, які зовсім не корисні для здоров'я людини. Цей фактор необхідно враховувати, вибираючи цей матеріал для обробки - краще віддавати перевагу виробникам з стійко високою репутацією.

    Плінтуси МДФ виготовляються з плит, які ще не декоровані плівкою. Заготовки нарізаються і обробляються на спеціальному фрезерному обладнанні, де їм надається задумана форма і рельєфний малюнок. Після цього плінтуси очищаються від пилу, і їх лицьова поверхня ламінується полімерної плівкою, що самоклеїться. З огляду на технологію виготовлення, плінтуси МДФ найчастіше мають форму профилированной гладкою дошки, яка іноді ще декорується нескладними рельєфами, без особливих вишукувань. Виробляються варіанти зі вставкою-планкою по всій довжині плінтуса. Ця деталь дозволяє максимально спростити установку - вона прекрасно приховає всі головки кріпильних елементів після монтажу плінтуса на стіну. Крім ламінування, для декорування лицьової сторони плінтусів МДФ використовується натуральний шпон, а також фарбування.

    Шпоновані плінтуса замість плівки ПВХ оклеиваются шпоном, що виготовляється з натуральної деревини дорогих порід. Тому за зовнішнім виглядом їх майже неможливо відрізнити від справжніх дерев'яних. Плінтуси можуть надходити в продаж і в пофарбованому вигляді. Для такого декорування використовуються спеціальні фарби, які розраховані на надійний захист матеріалу від вологи, а також від впливів побутових хімічних засобів. При бажанні надати виробам індивідуальність, тобто забарвити їх самостійно, можна придбати загрунтований нейтральним білим або світло-сірим кольором плінтус, підготовлений під фарбування. У плінтусів МДФ, як і у виробів, виготовлених з інших матеріалів, є свої переваги і недоліки, про які необхідно знати, перш ніж придбати і монтажем.

  • Планується МДФ має зручну для монтажу конструкцію, тому з його установкою може впоратися навіть недосвідчений в будівництві, початківець майстер.
  • Вироби дуже добре, щільно фіксуються до рівної поверхні стіни.
  • Естетичний зовнішній вигляд плінтуса, виготовленого з цього матеріалу, привносить в оформлення інтер'єру акуратність, а іноді і ексклюзивність. Особливо якщо вироби виготовляються на замовлення або фарбуються самостійно.
  • Досить висока вологостійкість МДФ дозволяє використовувати матеріал в приміщеннях дещо підвищеним рівнем вологості. Але пряме попадання води все ж має виключатися.
  • Вироби володіють певною гнучкістю, тому їх можна закріпити навіть на кілька вигнуту поверхню. Недоліками виробів з цього матеріалу можна назвати нестійкість на злам, тобто їх легко можна зламати руками. Тому при монтажі слід діяти акуратно, без додатка надмірних зусиль Хоча покупців переконують, що МДФ - це абсолютно чистий, нешкідливий матеріал, до цього твердження слід ставитися з певною часткою обережності. З метою економії і прискорення процесу виготовлення плит деякі виробники (а 90% світового виробництва цього матеріалу припадають на Китай) в якості сполучного додатково використовують фенолформальдегідні смоли. І вироби можуть мати негативної здатністю емісії токсичного вільного фенолу.
  • Похожие страницы: