Покрівля для будинку з дерева: вибір матеріалу
Покрівля - це верхній елемент даху, який бере на себе весь удар, що наноситься атмосферними явищами і кліматичними особливостями місцевості. Тому вибір покрівельного матеріалу дуже важливий для довго існування всієї конструкції. Віддаючи перевагу тому чи іншому покрівельного матеріалу слід враховувати клімат місцевості. На матеріал істотно впливає перепад температур.
На сьогоднішній день існує велика різноманітність будівельних матеріалів, які підходять для заміських будинків, котеджів, дачних будинків з дерева.
Розглянемо основні з них:
Черепиця. Вона є лідером на ринку покрівельних матеріалів і має широкий асортимент. Залежно від виду черепиці змінюється і ціна на неї. Виділяють кілька видом черепиці, а саме: керамічна, бітумна, полімерпіщана, цементно-піщана, композитна черепиця та металочерепиця.
Керамічна черепиця. Вважається елітним покрівельним матеріалом. Термін служби керамічної металочерепиці більше 100 років. Виходить вона з обпаленої глини. За способом виробництва керамічна черепиця ділиться на штамповану, вироблену методом формування та напівсухого пресування. За формою керамічна черепиця буває: плоскою, пазової, S-подібної форми, мунк-Нунн черепиця. Керамічна черепиця найбільш довговічна, не втрачає свій зовнішній вигляд, не боїться перепадів температур і впливу сонця, вона пожежобезпечна, морозостійка. До недоліків відносять високу вартість і велику питому вагу.
Бітумна черепиця. Відносно новий покрівельний матеріал, його ще називають м'яка черепиця, гонг, гнучка черепиця. Виготовляється бітумна черепиця з склополотна або з полотна з целюлози з просоченням з бітуму, має зовнішнє покриття з мінеральної крихти, внутрішнє - з клею. До позитивних характеристик відноситься невелика вага, хороша звуко- і теплоізоляція, можливість монтувати навіть на дахах зі складною формою, до недоліків - невеликий термін експлуатації, невелика міцність, погано переносить ультрафіолет. Бітумна черепиця використовується для малоповерхового будівництва і для промислових будівель.
Полімерпіщана черепиця. Для виробництва використовують пісок і зв'язує його полімер. Для виготовлення черепиці використовують річковий пісок спеціально очищений, як полімеру найчастіше використовують поліетилен і пропілен. Полімерпіщана черепиця вважається найбільш ударопрочной, у неї невелику питому вагу, вона вологонепроникна, морозостійка, пожежебезпечна.
Цементно-піщана черепиця. Відноситься до натуральної черепиці. Зовнішній вигляд як і у керамічної, але вартість її набагато нижче. Виготовляють її з цементу, піску і води. Відрізняється хорошою міцністю, морозостійкістю, довговічністю, відмінною звукоізоляцією і теплоізоляцією. Недоліком вважається велику питому вагу, а відповідно вона вимагає посиленої конструкції.
Композитна черепиця. Даний вид черепиці є різновидом металочерепиці. Являє собою сталевий лист з цинковим або алюмоцінковим покриттям, лицьова поверхня покривається кам'яною крихтою. Дана черепиця володіє високою механічною міцністю, за властивостями максимально наближена до натуральної черепиці: пожежебезпечна, довговічна, з високими гидроїзолірующимі властивостями. До недоліків відноситься паронепроницаемость і висока вартість.
Металочерепиця. Найбільш поширений вид черепиці, так як має порівняно невисоку вартість і підходящі для Російського клімату якості. Металочерепиця виготовляється із сталі, яка захищена цинковим або полімерним покриттям. Саме від покриття залежать властивості матеріалу і його ціна. Покриття може бути з поліестеру (саме економічне), пластізола (найбільш стійке), ПВДФ (найбільш довговічне), пурала (саме стійке, антикорозійне, цветоустойчивостью). Основним недоліком металочерепиці є певні вимоги для монтажу і низька звукоізоляція. Терміном служби металочерепиці вважається 50 років, якщо монтаж виконаний правильно згідно всіх вимог.
Ондулін. Він ще називається єврошифером. До складу ондулина входить бітум, мінеральні пігменти, смоли, целюлозне волокно. Його найчастіше використовують для простої односхилої або двосхилим даху. Він легкий, простий в монтажі, має хорошу довговічність, не шумить, стійкий до навантажень і перепадів температур.
Профнастил. Його широко застосовують в заміському будівництві, не тільки для покрівлі. В залежності від застосування він має різний профіль: стіновий, що несе і власне покрівельний. Покрівельний профнастил - це профільований лист з металу. Листи покриваються антикорозійним покриттям. Покриття може бути цинкове, алюмоцинковим, алюмокремнієвим. Для додаткового захисту використовують полімерне покриття: акрил, пурал, найчастіше пліестер. До позитивних якостей матеріалу відноситься простота монтажу, невелика вага, механічна міцність, захист від корозії, довговічність. Недоліками вважається посилення звуку, але цей недолік усувається за рахунок облаштування пирога із застосуванням звукоізолюючого матеріалу (мінеральної вати), а також при пошкодженні захисного шару втрачається корозійна стійкість.
Руберойд. Відноситься до м'якої покрівлі. Руберойд є рулонних покрівельних і гідроізолюючим матеріалом. Являє просочений нафтовими бітумами покрівельний картон з подальшим покриттям тугоплавкими бітумами, посипкою азбестом, тальком. Перевагою є те, що його можна застосовувати для покрівлі будь-якої форми, з будь-якими ухилами, також він легкий, простий в монтажі, щодо довговічний, вологостійкий. Недоліками вважається менша в порівнянні з іншими матеріалами міцність, пожежонебезпечність.
Наплавляється покрівля - це синтетичний рулонний покрівельний гідроізоляційний матеріал. Монтаж здійснюється за допомогою газового пальника, при цьому розігрівається нижній шар. Тому перевагами є те, що він рівно і щільно лягати. Він довговічний, ремонтопрігоден і простий в установці. Недоліками вважається: придатність тільки для плоских дахів. Для заміського житла не рекомендується.
Шифер. Давно відомий і широко вживаний покрівельний матеріал. Виготовляється з азбестоцементу. Є недорогим і ремонтопрігодним матеріалом. Недоліки: неекологічність, велику вагу, крихкість.
Натуральні покрівлі. Являють собою природний матеріал, виготовляються з добірної цінної деревини, соломи, очерету. Дранка, гонт, шиндель, леміш - це різновид дерев'яної черепиці. Це екологічно чисте покриття. Зараз використовуються переважно як ексклюзивний покрівельний матеріал.
Ми перерахували тільки основні покрівельний матеріали, які найчастіше зустрічаються в дерев'яному житловому будівництві і найбільше для нього підходять. Але це далеко не весь перелік покрівельних матеріалів, які можна використовувати. Пам'ятайте, що ваш вибір повинен бути заснований в першу чергу на технічних параметрах конструкції будинку і на позитивних якостях матеріалу. Також покрівля повинна відповідати вашим смаковим уподобанням і стилю всієї споруди. Як правило, перевага віддається більше екологічних матеріалів, ніж синтетичним.
Похожие страницы: