Різні способи опалення дачного будинку

При облаштуванні дачного будинку одним з найбільш важливих умов є його опалення. Оскільки без опалення будинку неможливо буде їздити на заміський ділянку в холодну пору року. Це може бути не тільки взимку, але й навесні, коли ночі ще прохолодні, а також восени, коли дні стають коротшими і холодніше.

Існує кілька видів опалення дачного будинку.

пічне опалення

Опалення будинку пічкою, один з найбільш затребуваних видів. У старі часи такий спосіб називався опалення буржуйкою. А зараз відбулося їх удосконалення, і тепер вони називаються опалювальні печі.

Суть їх роботи полягає в тому, що топляться вони дровами, що нагріває саму пічку і, відповідно, повітря, що оточує піч. Після цього відбувається конвекція - тепле повітря, піднімається нагору, в той час як холодний опускається вниз, потрапивши в грубку. Цим способом відбувається обігрів всього приміщення.

Установка такої печі увазі вивід димоходу. Так що, при будівництві будинку, необхідно відразу продумати, де буде розташовуватися піч, і куди буде йти димохід.

Зрозуміло, маючи у себе в заміському будинку таку піч, необхідно завжди мати хоча б невеликий запас дров.

Опалення дачного будинку подібної піччю збереже тепло вашого будинку і навесні, і восени, і навіть взимку.

опалювальні прилади

В даний час є безліч різних опалювальних приладів для обігріву приміщення. До їх числа відносяться масляні обігрівачі, конвектори, тепловентилятори, теплові гармати і завіси. Використовувати їх досить просто, тільки, природно, необхідно електрику.

Такі прилади, можливо, не зможуть опалити ваш будинок повністю під час заморозків, але в разі раптового похолодання цілком вам допоможуть.

Опалювальне обладнання досить компактно і, отже, його можна спокійно перевозити з одного місця в інше. Кожен з приладів має свій принцип роботи, а також потужність. І в кожного є свої плюси і мінуси.

Наприклад, масляний обігрівач буде гріти приміщення, поки його не вимкнуть, а конвектор може підтримувати задану температуру. Теплова гармата гріє сильніше тепловентілятора, а теплова завіса не пропускає холодне повітря при постійному відкриванні дверей.

Враховуючи все це, підіб'ємо підсумок, що опалювальні прилади здатні зігріти вас, але постійно опалювати приміщення, вони не пристосовані. Точніше не мають для цього прямого призначення.

Опалення дачного будинку каміном

Ще одним способом опалення служить камін. Цей вид нагріву приміщення доступний далеко не всім, так як камін досить дороге задоволення. Однак в якості нагріву приміщення він дуже добре підходить.

Існує й інша причина установки в будинку каміна - це атмосфера затишку. Як було б приємно влаштуватися біля каміна в холодний день, чути тріск полін і пити гарячий чай або глінтвейн.

Звичайно, в даний час є безліч варіацій каміна, які працюють від електрики, але для сільського будинку з бруса такий варіант мало кому підійде, бо камінна атмосфера буде вже не тією. Таким же чином, можна просто придбати будь обігрівальний прилад. Цей вид опалення підійде скоріше для квартири, а не для заміського будинку.

Розглянувши декілька варіантів, можна з упевненістю сказати, що опалення дачного будинку залежить тільки від ваших уподобань та фінансових можливостей. Чи буде це пічне опалення, або обігрівальними приладами або ж каміном, суть від цього не змінюється, ваш будинок буде теплим і затишним в будь-який час року і в будь-яку погоду.

Похожие страницы: