Утеплення каркасної мансарди

При утепленні мансарди важливо враховувати її конструкційні особливості - функцію стін в даному випадку виконує дах, тому теплові втрати тут набагато вище, ніж в інших приміщеннях будинку. Отже, процес теплоізоляції мансарди повинен проводитися комплексно, з урахуванням призначення і специфіки покрівельної системи.

В основному утеплення мансарди проводиться за допомогою пінополістиролу і мінеральної вати. Обидва ці матеріалу ефективно запобігають тепловтрати, однак лише в тому випадку, якщо вони встановлені правильно. В ідеалі вибір конкретного утеплювача повинен здійснюватися ще на етапі проектування мансарди. Закладена в конструкцію покрівлі можливість укладання теплоізоляції дозволить виконати ці заходи, не допускаючи помилок. Однозначно сказати, який матеріал краще - мінеральна вата або пінопласт, неможливо. Адже мінвата - негорючий виріб, а пінопласт - неймовірно легке і несприйнятливе до вологи. Мінвата довговічніша, але при порушенні герметичності покрівлі здатна повністю промокнути, після чого її доведеться повністю міняти. Пінопласт коштує значно дешевше, тому при необхідності його простіше замінити на новий матеріал.

Теплоізоляція мансарди здійснюється в кілька етапів. Спочатку між кроквами укладаються плити утеплювача. Зробити це потрібно так, щоб плити щільно стикалися із кроквяними ногами, інакше найдрібніший зазор приведе до сумних наслідків. Зрозуміло, укладання утеплювача можна виконати тільки в тому випадку, якщо під покрівельним покриттям вже встановлений гідроізоляційний шар і пароізоляційна плівка.

Після монтажу утеплювача укладають ще одну пароізоляцію, яка захистить мінвату від вологи, присутньої у внутрішніх приміщеннях.

Не можна недооцінювати важливість так званого вентиляційного зазору між утеплювачем і розташованим вище покрівельним покриттям. У цьому зазорі безперервно циркулює повітря, виводячи назовні випаровується з теплоізоляції вологу.


Крім даху, в мансарді потрібно утеплити фронтони та підлогу. Для теплоізоляції підлоги краще використовувати мінеральну вату в рулонах, так як вона забезпечує більш ефективну шумоізоляцію. Її кладуть між балками перекриття, домагаючись щільного прилягання. Також популярний спосіб задування ековати - вона повністю заповнює всі порожнини всередині статі, при цьому утворюється суцільний теплоізоляційний шар. Оскільки для нагнітання ековати використовується спеціальне обладнання, щільність одержуваного шару рівномірна по всьому об'єму. На відміну від мінеральної вати, ековата є цілком безпечною з погляду екології. Але по пожежної вона суттєво програє мінераловатним виробам.

Похожие страницы: