Які документи перевірити у забудовника при купівлі квартири?

Перевіряємо надійність компанії. Які документи повинні бути присутніми у забудовника? До кого звертатися за допомогою?

Ищите двухкомнатную квартиру для своей семьи, на сайте https://volodymyrskyy.com.ua/ru/filter/count_rooms-from-2-to-2/ представлен широкий выбор, специалисты помогут с выбором.

Купівля квартири на первинному ринку має масу плюсів. Це і вартість, і нові комунікації, і планування, і сучасні будівельні матеріали. Зрештою, у такої нерухомості немає історії, що також є позитивним моментом. Радість від покупки новобудови може затьмарити тільки низька якість робіт або порушення термінів здачі будинку. Саме побоювання повторити долю обманутих пайовиків утримують багатьох громадян від покупки квартир в новобудовах.

Як перевірити надійність компанії?

Але обережність, нехай і обґрунтована, - не привід відмовлятися від мрії. Головне - правильний підхід до вибору забудовника . Ідеалом інвестора є надійна, відповідальна компанія з хорошою репутацією і солідною виробничою базою, що діє строго в рамках федерального законодавства.

Щоб знайти такого девелопера, найкраще звернутися за допомогою до відкритих джерел. Інформацію можна черпати з аналітичних статей та відгуків, які у великій кількості є в інтернеті.

Якщо після попереднього фільтра ви зупинили свій вибір на якомусь привабливому об'єкті, потрібно остаточно переконатися в тому, що цей забудовник гідний вашої довіри. Для цього потрібно уважно вивчити документацію, що стосується як самого забудовника, так і житлового комплексу, в якому планується покупка квартири.

Які документи вимагати у забудовника?

Оскільки будь-яке будівництво обтяжене великою кількістю паперів, потрібно відразу ж скласти список, який має особливу важливість для інвестора. Потенційний пайовик повинен отримати доступ до таких документів:

установчої документації;

ліцензії забудовника;

дозволу на будівництво;

проектної документації;

правовстановлюючим документам на земельну ділянку;

фінансових документів.

В офісі рекомендується вести себе зі спокійною впевненістю. Згідно зі статтями 19,20 та 21 Федерального закону №214-ФЗ, потенційний пайовик має право вимагати від забудовника всі необхідні документи (оригінали або завірені копії). Теоретично паперу повинні бути надані на першу вимогу, але на практиці буває і навпаки. Якщо співробітник офісу відмовився показати якої просять документи - це привід назавжди розпрощатися з компанією.

Установчі документи - щоб все було по закону

До установчих документів забудовника відносяться:

Статут компанії;

Свідоцтво ІПН;

Свідоцтво ОГРН;

Свідоцтво про реєстрацію в єдиному державному реєстрі юридичних осіб.

Зверніть увагу на правильність написання фірмового найменування компанії, на збіг її фактичного і юридичного адреси. Незайвим буде поцікавитися даними засновників і співвласників фірми, а також розподілом голосів в керуючих органах. Дуже важлива інформація про об'єкти, які компанія реалізувала протягом останніх трьох років, і їх адреси. Обов'язково дізнайтеся, наскільки терміни здачі кожного житлового комплексу відповідали запланованим.

Якщо якісь відомості здадуться вам недостовірними, або будуть виявлені відмінності між даними в документах і на офіційному сайті забудовника, краще проявити обережність і перевірити ще раз інформацію ще раз.

Похожие страницы: