Які документи перевірити у забудовника при купівлі квартири?
Перевіряємо надійність компанії. Які документи повинні бути присутніми у забудовника? До кого звертатися за допомогою?
Ищите двухкомнатную квартиру для своей семьи, на сайте https://volodymyrskyy.com.ua/ru/filter/count_rooms-from-2-to-2/ представлен широкий выбор, специалисты помогут с выбором.
Купівля квартири на первинному ринку має масу плюсів. Це і вартість, і нові комунікації, і планування, і сучасні будівельні матеріали. Зрештою, у такої нерухомості немає історії, що також є позитивним моментом. Радість від покупки новобудови може затьмарити тільки низька якість робіт або порушення термінів здачі будинку. Саме побоювання повторити долю обманутих пайовиків утримують багатьох громадян від покупки квартир в новобудовах.
Як перевірити надійність компанії?
Але обережність, нехай і обґрунтована, - не привід відмовлятися від мрії. Головне - правильний підхід до вибору забудовника . Ідеалом інвестора є надійна, відповідальна компанія з хорошою репутацією і солідною виробничою базою, що діє строго в рамках федерального законодавства.
Щоб знайти такого девелопера, найкраще звернутися за допомогою до відкритих джерел. Інформацію можна черпати з аналітичних статей та відгуків, які у великій кількості є в інтернеті.
Якщо після попереднього фільтра ви зупинили свій вибір на якомусь привабливому об'єкті, потрібно остаточно переконатися в тому, що цей забудовник гідний вашої довіри. Для цього потрібно уважно вивчити документацію, що стосується як самого забудовника, так і житлового комплексу, в якому планується покупка квартири.
Які документи вимагати у забудовника?
Оскільки будь-яке будівництво обтяжене великою кількістю паперів, потрібно відразу ж скласти список, який має особливу важливість для інвестора. Потенційний пайовик повинен отримати доступ до таких документів:
установчої документації;
ліцензії забудовника;
дозволу на будівництво;
проектної документації;
правовстановлюючим документам на земельну ділянку;
фінансових документів.
В офісі рекомендується вести себе зі спокійною впевненістю. Згідно зі статтями 19,20 та 21 Федерального закону №214-ФЗ, потенційний пайовик має право вимагати від забудовника всі необхідні документи (оригінали або завірені копії). Теоретично паперу повинні бути надані на першу вимогу, але на практиці буває і навпаки. Якщо співробітник офісу відмовився показати якої просять документи - це привід назавжди розпрощатися з компанією.
Установчі документи - щоб все було по закону
До установчих документів забудовника відносяться:
Статут компанії;
Свідоцтво ІПН;
Свідоцтво ОГРН;
Свідоцтво про реєстрацію в єдиному державному реєстрі юридичних осіб.
Зверніть увагу на правильність написання фірмового найменування компанії, на збіг її фактичного і юридичного адреси. Незайвим буде поцікавитися даними засновників і співвласників фірми, а також розподілом голосів в керуючих органах. Дуже важлива інформація про об'єкти, які компанія реалізувала протягом останніх трьох років, і їх адреси. Обов'язково дізнайтеся, наскільки терміни здачі кожного житлового комплексу відповідали запланованим.
Якщо якісь відомості здадуться вам недостовірними, або будуть виявлені відмінності між даними в документах і на офіційному сайті забудовника, краще проявити обережність і перевірити ще раз інформацію ще раз.
Похожие страницы: