Як вибрати матрац?

Не існує якоїсь єдино правильної жорсткості матраца, різним людям підходять матраци з різним ступенем жорсткості. При підборі цього параметра потрібно орієнтуватися на свої смакові переваги, але враховувати вік, вага і стан здоров'я.

На нашем портале тудей мы поделимся советом как выбрать матрас, который прослужит долгие годы.

Жорсткі матраци необхідні дітям і підліткам для правильного формування хребта і постави в цілому, тому це найкращий вибір для дитячих ліжок. За рахунок хорошої підтримки, жорсткий матрац також потрібен людям, чия вага перевищує 90 кг, і він також може бути корисний при остеохондрозі і неправильної поставі.

м'які матраци, Які особливо цінують любителі комфорту, як правило, не мають в своєму складі пружин і кокосової койри і здійснюють мінімальну підтримку тіла під час відпочинку. Найкраще м'які моделі підходять людям старшого віку, а також всім, чия вага не перевищує 55 кг. М'які матраци можуть бути корисні при наявності захворювань суглобів і поперекового відділу.

З редную-жорсткі матраци - поєднують наповнювачі з різною жорсткістю і є справжньою «золотою серединою»: вони в міру пружні, забезпечують хорошу підтримку і високий рівень комфорту, такі матраци підходять майже всім.

Асиметричні (різнобічні) матраци- підходять тим, чиї вимоги до жорсткості змінюються в залежності від фізичного стану або настрою, а також для тих, хто ще не визначився з відповідною ступенем жорсткості. Часто в якості наповнювачів таких матраців використовуються кокосова койра і латекс. Жорстка сторона з кокосової койрой підійде для спекотного літа, а взимку комфортніше спатиме на м'якій стороні з латексу.

Крім того, звичні пози для сну теж мають значення: любителям спати на боці більше підходять м'які матраци, сплячим на спині підійдуть матраци середньої жорсткості, а для сну на животі найкраще пристосовані жорсткі матраци.

Пружини або багатошаровий наповнювач?

Всі матраци можна умовно розділити на пружинні і безпружинні . Основа пружинного матраца - блок з безлічі пружин. Вони можуть бути залежними або незалежними .

Матраци з блоком залежних пружин добре витримують великі навантаження, стоять, в середньому, дешевше, ніж моделі з блоком незалежних пружин. Але і термін служби у блоку залежних пружин коротше. Згодом починають проявлятися ефекти «гамака» і «хвилі»: матрац прогинається в середині, а будь-які рухи на одному його краю викликають коливання пружин і на іншому.

Матраци з блоком незалежних пружинкуди зручніше: пружини в них не пов'язані один з одним, тому він безшумний. І найголовніше: незалежні пружини мають куди більшим ортопедичним ефектом.

Безпружинні матраци можуть бути моноблоковими або багатошаровими:

властивості моноблочних матраців визначаються матеріалом, який був використаний для їх виготовлення - наприклад, моделі з основою з моноблока натурального латексу досить пружні, легко приймають форму тіла, а матраци з ППУ (пінополіуретану) демонструють виражений ортопедичний ефект;

характеристики багатошарових матраців залежать від того, як чергуються в них матеріали-наповнювачі - наприклад, якщо до шару основи з ППУ додати плиту з кокосової койри, матрац буде жорсткіше, а якщо поверх койри розміщується натуральний латекс - м'якше.

Чохол для матраца

Якщо за ортопедичні характеристики матраца відповідають шари наповнення, то за його збереження і мікроклімат під час сну - чохол. Всі чохли мають своїм набором достоїнств і недоліків:

синтетичні чохли - недорогі, але не дуже добре вбирають вологу;

трикотажні чохли забезпечують хороший повітрообмін і приємні на дотик, однак вони досить швидко зношуються;

чохли з шовку і сатину не накопичують статичну електрику, приємні на дотик, але можуть ковзати;

простьоганних чохли - пружні і теплі, забезпечують максимальну термоізоляцію, але через рельєфній поверхні такі чохли накопичують пил;

антібакітеріальние чохли - мають антибактеріальну просочення з іонами срібла, застосовуються при захворюваннях шкіри і алергічних реакціях;

жакардові чохли - щільні і міцні, до складу жаккардової тканини входять бавовна з додаванням синтетики, що забезпечує довговічність. З усіх матеріалів для чохлів саме жаккард володіє кращим співвідношенням міцності і натуральності.

Габарити матраца: товщина, довжина, ширина

Всі матраци можна розділити на три розмірні групи:

односпальні : довжина - 190-200 см, ширина - від 80 до 90 см;

полутораспальних : довжина - 190-200 см, ширина - від 120 до 140 см;

двоспальні : довжина - 190-200 см, ширина - від 160 до 200 см.

Габарити матраців розраховуються виходячи з розмірів спального місця. Комфортний сон можливий, якщо ширина спального місця - 80-90 см, а довжина - на 15-20 см більше зростання людини.

Товщина матраца впливає і на вираженість ортопедичного ефекту, і на те, чи підійде він для ліжка з певною висотою бортів. В середньому, висота безпружинного матраца менше, ніж пружинного (максимум 18-19 см проти 18-25 см). 

Похожие страницы: