Як захистити каркасний будинок від гризунів
Сусідство з гризунами мало кому здасться приємним. Немає нічого хорошого в тому, щоб слухати шурхіт і писк мишей на горищі і в стінах будинку. Тим більше, скупчення мишей може стати джерелом такого захворювання, як геморагічна лихоманка.
Які заходи можуть допомогти в боротьбі з мишами? Серед багатьох будівельників існує думка, що захистити будинок від подальшого проникнення мишей можна на етапі будівництва шляхом правильного вибору утеплювача, правильної його укладання, закладення стиків і щілин, жорсткого контролю над встановленням вікон і дверей.
Варто відзначити, що частка правди в цьому є. Основну роль у захисті будинку від гризунів відіграє правильний вибір утеплювача. Миші часто не гребують поїданням деяких видів теплоізоляції. Вони прекрасно почуваються, перебуваючи в мінеральній ваті, спокійно гризуть пінопласт. Деякі будівельники стверджують, що миші живуть тільки в рулонної мінеральній ваті, а плитні види намагаються уникати. Це не так. Миші живуть в будь мінеральній ваті, і не тільки мінеральної. Це може бути скловата, кам'яна вата. Якщо ви хочете убезпечити свій будинок від мишей - вибирайте ековату. Ековата містить буру і борну кислоту. Дані речовини, потрапляючи в організм мишей, викликають зупинку дихання. І це не просто якась теорія. Наша компанія побудувала багато будинків, частина з яких була зведена на дачних ділянках, в нових котеджних селищах. А, як відомо такі місця рясніють мишами. І не один домовласник не поскаржився на присутність мишей в будинку.
Варто сказати кілька слів і про пінополіуретані. Склад даного утеплювача такий, що він не придатний в якості їжі для мишей. Так, організм гризунів не може переварити пінополіуретан, але прогризти його вони можуть легко. Тому, якщо підлога була утеплений пінополіуретаном, то це не є перешкодою для мишей. З настанням холодів миші будуть шукати нові джерела тепла, намагаючись потрапити в будинок. І безшовний шар пінополіуретану для них не перешкода, хоча і не джерело їжі.
Необхідно відзначити, що спосіб укладання теплоізоляції не впливає на появу мишей. Навіть при ідеальній укладанні мінеральної вати з мінімум зазорів і пустот немає гарантії, що миші не поселяться в утеплювачі.
Також важливо подбати про герметичному контурі будинку, не допустити наявність щілин, порожнин і зазорів, особливо при установці дверей і вікон. Так як через них буде проходити тепло, і миші це, безумовно, відчують, і захочуть перезимувати у вашому домі.
Деякі домовласники сподіваються на домашніх тварин у боротьбі з гризунами. Звичайно, кіт чи кішка можуть значно скоротити чисельність мишей на території будинку і ділянки. Але проникнути в усі щілини будинку і вже тим більше в стіни, вони не зможуть.
В даний час існує декілька видів ультразвукових відлякувачів мишей. Варто відзначити, що деякі такі прилади дають позитивний результат. Але при експлуатації таких пристроїв необхідно знати кілька моментів. Прилад повинен бути включений 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Тільки в цьому випадку він буде надійно захищати ваш будинок від гризунів. Періодичне включення пристрою не матиме результату. На практиці доведено, що при безперервному використанні приладу мався чіткий результат, що виявляється у відсутності мишей. Але раптове відключення приладу від електроживлення на пару днів, призвів до того, що на горищі будинку з'явилися миші, які вже не боялися хвиль, що виходять від ультразвукового відлякувача. Як видно, це не найнадійніший спосіб захисту від гризунів.
Підводячи підсумок, можна сказати, що тільки комплекс заходів може захистити будинок від мишей. По-перше, деревне утеплювач - ековата. По-друге, закритий контур будинку. По-третє, як додатковий захист у вигляді домашніх тварин.
Похожие страницы: