Заміська ділянка для будівництва каркасного будинку

Існує безліч способів оформлення присадибної ділянки в залежності від того, з якою метою ви будете його використовувати. Однак до планування і вибору ділянки потрібно підійти ретельно, щоб його використання стало максимально практичним і зручним.
Вибір земельного наділу - перший і найважливіший етап при будівництві будинку. До нього потрібно підійти з усією серйозністю. Які фактори повинні враховуватися?
Геологічні. Вони не видно оком, проте відіграють важливу роль. Від типу грунту, близькості підземних вод і природного ухилу залежить можливість зведення на ділянці будинку і присадибних споруд, а також результативність посадки рослин. Тому перед покупкою наділу необхідно проконсультуватися з фахівцями.
Географічні. Зазвичай покупці прагнуть придбати ділянку недалеко від міста. Тут необхідно враховувати ціновий фактор: як правило, земля, розташована в місті і поряд з ним, найбільш дорога.
Чим далі від населених пунктів - тим нижче вартість. Деякі, навпаки, намагаються виїхати якнайдалі. У такому випадку необхідно розглянути варіант будівлі автономного будинку, що не потребує проведення комунікацій.
Площу. Для звичайного котеджу, як правило, потрібно наділ площею 10-15 соток. Якщо ж ви плануєте більш масштабну споруду або розміщення цілого комплексу споруд, наприклад, віллу з власним садом - шукайте ділянку більше 20 соток. Природно, необхідно врахувати вартість на купівлю та утримання ділянки.
Форма. Зазвичай ділянки мають прямокутну форму. Ділянки неправильної форми ускладнюють розміщення майбутніх будівель, але при творчому підході можуть бути досить цікавими.
Інженерні комунікації. Якщо споруда автономного будинку не входить у ваші плани, важливо, щоб надів знаходився в безпосередній близькості від електричних мереж, газопровідних ліній і каналізації. Це істотно скоротить майбутні витрати на будівництво та утримання будинку.
Віддаленість від сусідніх будинків. Якщо сусідні ділянки вже забудовані, зверніть увагу на можливість споруди вашого котеджу так, щоб відстань між ними була не менше шести метрів.
Інфраструктура місцевості. Якщо ви купуєте землю в селищі, врахуйте всі розташовані поблизу об'єкти інфраструктури. Бажано, щоб неподалік знаходилися лікарня, магазин, аптека, зупинки громадського транспорту.

Благоустраівая ділянку, постарайтеся розділити його на зони, щоб уникнути накопичення об'єктів і хаосу. Це може бути житлова зона, де розташований сам котедж, баня, зона відпочинку - в ній може знаходитися басейн, гамак, мангал, альтанка і господарська зона, яка включає в себе город і різні господарські будівлі.
При плануванні ділянки і будинку не забудьте про орієнтуванні на сторони світу - це принципово для вирощування багатьох рослин. Крім того, бажано, щоб вікна будинку не виходили на північну сторону, а вікна спалень, зокрема, - на східну. Грамотний підхід дозволить вам заощадити на електриці і зробити кімнати світлими і затишними.
Також важливо, щоб вікна вашого будинку не виходили прямо на вікна сусідського будинку.
Плануючи ділянку, не забудьте про в'їзд на територію. Гараж або місце, де ви будете паркувати автомобіль, повинен знаходитися якомога ближче до воріт, які виходять на вулицю. У деяких випадках можна спроектувати виїзд з гаража так, щоб він виходив безпосередньо на вулицю.
Якщо у вас є діти, на території можна розташувати гойдалки, невеликий басейн, обладнати місце для ігор.
Вдало обраний і грамотно облаштований ділянка є запорукою успішної побудови будинку, а упорядкована територія навколо будівлі не менш важлива, ніж внутрішній інтер'єр.
Тому так важливо поставитися до цього серйозно.

Похожие страницы: