5 порад, як зробити будинок безпечним для дітей
Безпека дитини - найважливіше завдання батьків. Активність і цікавість малюка, його бажання пізнавати світ можуть призвести до травм навіть в рідному домі! Скористайтеся порадами, як запобігти небезпеці, які підстерігають дитини в побуті.
На сайте syretski-sady.com.ua/ вы можете ознакомиться с проектом ЖК "Сирецькі сади»" и купить квартиру в новостройке по выгодной цене.
Кухня: немає предметам- «спокусник»!
Скляний посуд, побутова хімія, домашня аптечка, електричні кухонні прилади повинні бути недосяжні для малюка. Слідкуйте, щоб йому не потрапляли на очі дроти, адже велика спокуса спробувати їх на зуб. Ставите нову плиту? Вибирайте індукційну, про її панель неможливо обпектися. Чи готуєте пиріг або курку в гарячій духовці? Не пускайте малюка на кухню, встановіть на двері замок або засувку.
Ванна кімната: ні хвилини без нагляду!
Вода для дитини - джерело підвищеної небезпеки. Основне правило: не залишайте малюка одного. Дуже важливо, щоб він не зміг закритися в ванній кімнаті зсередини навіть випадково. Перед тим як викупати дитину, постеліть на дно ванни гумовий килимок, обов'язково перевіряйте температуру води перед кожним купанням. Ставте шампуні і гелі для душу так, щоб дитина не могла до них дістатися і спробувати на смак. Зберігати у ванній електроприлади і зовсім не варто.
Весь будинок: увага до дрібниць!
Добре, коли шафи з не призначеними для гри речами закриваються на ключ, до якого дитині ні за що не добратися. Адже якщо в дитячі ручки потраплять, наприклад, нитки, шпильки, голки, гудзики, бісер для рукоділля, то ви можете не помітити, як малюк легко заштовхає їх собі в вушка або проковтне. Прикріпіть спеціальні силіконові накладки на гострі кути меблів - так ви забезпечите малюка від ударів. Пам'ятайте, що особливу небезпеку становлять вікна і балкони - найкраще встановити решітки або сітки, які застрахують вас від нещасного випадку.
Пожежна безпека: прийміть заходи
Перш за все, тримайте сірники і запальнички в таких куточках будинку, куди малюк точно не дістанеться. Не зберігайте вдома горючі рідини (наприклад, гас або бензин). Переконайтеся, що всі без винятку електроприлади, а також електропроводка в будинку знаходяться в справному стані. У кімнатах з найбільш високим ризиком спалаху (на кухні або в камінному залі), обов'язково повісьте вогнегасник. І не забудьте вивчити з дитиною правила пожежної безпеки (краще зробити це в ігровій формі, наприклад, за допомогою казок і віршів). Необхідно виробити у малюка звичку внімательног і обережно поводитися з вогнем. Дитина повинна зрозуміти: вогонь - не іграшка, а серйозна небезпека.
Один вдома: будьте у всеозброєнні!
Якщо ви вже залишаєте дитину вдома одного, переконайтеся, що він зможе зателефонувати вам в будь-який момент. Перевірте справність телефонів, повісьте на видне місце список номерів не тільки своїх, а й поліції, швидкої допомоги та пожежної служби. Привчіть дитину постійно розповідати вам, що відбувається вдома, особливо якщо це щось незвичайне. Поясніть йому, чому не можна відкривати двері незнайомим і малознайомим людям - хорошим прикладом стане казка «Вовк і семеро козенят». Залишаючи дітей одних, обов'язково вимкніть газ та електронагрівальні прилади.
Похожие страницы: