Документи, необхідні при ремонті

Житлові приміщення в новобудовах часто здаються без обробки, і покупці мають потребу в послугах дизайн-студії і будівельної компанії. Коли мова заходить про ринок вторинного житла, то і тут часто квартири «перекроюються» новим власником перед переїздом. Як зробити все правильно?

Новобудова від novyeteremki.com.ua розташована в дуже зручному місці, в ній розташовані затишні квартири, ціна вигідна для всіх.Дизайнерське бюро або приватний фахівець?

Звертаючись в дизайн-студію або будівельну компанію, перш за все, необхідно перевірити, чи має дана організація дозвіл і допуск СРО до проведених робіт. Якщо ви звертаєтеся до тих, у кого цей допуск є, то можете бути впевнені, що фахівець в проекті враховує всі закони, норми і правила. Треба розуміти, що в деяких випадках після розробки і реалізації проекту приватним фахівцем узаконити перепланування виявляється неможливо. У разі якщо ви будете продавати квартиру з неузгодженими змінами архітектури, то ви втратите в ціні (можна позбутися приблизно 15% від вартості).

Договір з підрядником

Наступний важливий момент - закінчення договору з підрядником . У цьому документі вказуються основні умови співпраці між замовником і підрядником, фіксуються неустойки за зриви термінів і варіанти вирішення конфліктів. Договір не тільки допомагає застрахувати себе від можливих негативних наслідків, а й зобов'язує дотримуватися певних правил (наприклад, буде зафіксовано кількість планувань, яке вам видасть дизайнер).

У договорі з дизайн-студією фіксуються важливі моменти. Перевірте, чи включає ваш договір наступні пункти.

Предмет договору. Вказується об'єкт, на якому будуть проводитися роботи, види послуг та їх обсяг (склад дизайн-проекту, кількість креслень для будівельників, наявність або відсутність 3D-візуалізації по кімнатах, авторський нагляд і т. П.). Чим нижче ціна, тим менший обсяг робіт включений до складу дизайн-проекту.

Строки виконання робіт. Найбільш складний для прорахунку пункт, так як обсяг робіт безпосередньо залежить від площі приміщення і від стилю, обраного замовником (а з останнім, як правило, визначаються вже в процесі). Середній термін, необхідний для реалізації дизайн-проекту, коливається в межах 45-55 днів (без урахування часу на узгодження проміжних етапів з замовником).

Вартість робіт і порядок розрахунків. У більшості студій оплата проходить поетапно. Як правило, платежі проводяться в три - п'ять етапів по мірі виконання робіт.

Порядок здачі та приймання робіт . У цій частині фіксується, коли саме проект вважається завершеним, а всі зобов'язання сторін друг перед другом виконані.

Зобов'язання і відповідальність сторін. Даний пункт регулює взаємовідносини клієнта і підрядника, враховує всілякі розбіжності, які можуть виникати при роботі над проектом. У договорі може бути прописано скільки разів ви редагували і кількість версій по кожному етапу робіт.

Порядок розірвання договору . Тут фіксується, за яких обставин клієнт і підрядник можуть розірвати ділові відносини, а також прописується, на яких умовах це може бути зроблено.

Документи на перепланування

У замовників, які отримують готовий дизайн-проект з новим планувальним рішенням, як правило, виникають питання. Як узаконити зміни? Чи потрібен проект перебудови? Які документи для цього потрібні? При необхідності узгодження перепланування в житловій інспекції замовник може замовити проект тільки в тій організації, яка має допуск СРО до цих робіт. Звертаючись до такої компанії, необхідно підготувати наступний пакет документів:

технічний паспорт приміщення;

свідоцтво про державну реєстрацію (власність) або договір пайової участі разом з актом приймання-передачі квартири;

довіреність від всіх власників квартири;

лист з банку про дозвіл на перепланування (в разі, якщо квартира має обтяження (іпотеку);

дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію і дозвіл від керуючої компанії на виконання перепланування з відміткою в альбомі (в разі, якщо у власника немає свідоцтва про державну реєстрацію).

Тільки після узгодження перепланування і фіналізації дизайн-проекту можна приступати до ремонтних робіт.

Не варто нехтувати підготовкою документів - витратьте на цей час, а потім спокійно займайтеся ремонтом, що не переживаючи про те, що підрядники пропадуть, а узгодження перепланування буде довгим і дорогим.

Похожие страницы: