Чи потрібно страхувати нерухомість?

Хтось вважає, що страхування нерухомості - це обов'язкова процедура, яка в разі чого дозволить покрити збитки, викликані пожежею, потопом або будь-якими іншими стихійними лихами. Хтось, навпаки, твердо впевнений, що з ним і з його нерухомим майном не може трапитися нічого поганого.

Квартиры с хорошей планировкой купитьвы можете на https://demeevka.com/ по выгодной цене.

При нинішньому рівні високотехнологічних пристроїв для безпеки будинку або квартири різноманітні нещасні випадки повністю виключені, а страховка - лише непотрібна витрата грошей. Хто ж правий? Чи потрібно страхувати своє житло на випадок будь-яких ризиків?

Як йдуть справи зі страхуванням нерухомості в інших країнах?

Якщо говорити про Європу або США, можна констатувати, що там дуже багато цілком добровільно викладають гроші за поліси страхування нерухомого майна. Остання статистика показує, що робить це 95 відсотків громадян, незважаючи на зростання технологій, спрямованих на забезпечення безпеки житла.

У Росії ж справи з полісами йдуть набагато гірше. Після скасування обов'язкового страхування будівель (саме так тоді називалася ця послуга Держстраху), до спеціалізованих компаній звертається все менше людей. Однак після будь-якого події багато схаменулися. Це цілком логічно, тому що страховики можуть компенсувати вельми значну частину збитків, завданих стихією, позбавити вас від зайвих витрат на ремонт. Це як раз той випадок, коли економія на придбанні поліса може привести до більш серйозних витрат.

Кому потрібне обов'язкове страхування нерухомості?

Відповідаючи на питання - чи потрібно страхувати нерухомість, почнемо з тих її власників, хто так чи інакше змушений купувати поліс. Це покупці, які купують квартиру або приватний будинок на умовах іпотеки. В страховці в даному випадку зацікавлений банк, що надає кредит - йому життєво важливо, щоб з житлом нічого не сталося до того моменту, поки покупець буде погашати заборгованість.

Якщо ж ви купуєте житло на свої кошти і на вторинному ринку нерухомості, рішення про страхування залежить виключно від вас. Але при цьому важливо все-таки пам'ятати, що наявність поліса - це гарантія отримання грошової компенсації збитків.

На який обсяг виплат слід розраховувати? Це залежить від того, який вид страхування вибрали саме ви.

Основные виды страхования недвижимости, предлагаемые отечественными компаниями

Одним з аргументів противників страхування є висока вартість полісів. Багато компаній дійсно пропонують занадто високі ціни, однак навіть вони дають можливість застрахуватися лише від деяких ризиків, завдяки чому можна абсолютно недорого захистити себе від тих чи інших неприємних несподіванок. Для цього достатньо лише вибрати один з наступних видів страхування:

страхування від затоплення квартири сусідами зверху. У переважній більшості випадків виплати по полісу дозволяють повністю компенсувати вартість зіпсованої меблів, позбавити вас від необхідності за свої гроші купувати матеріали для ремонту;

страхування цивільної відповідальності, яке стане в нагоді, якщо ви затопите сусідів знизу або завдасте будь-які збитки. Покривати його вам не доведеться, так як за все заплатить страхова компанія;

страхування від крадіжки або злому. Як показує практика, поліс обходиться набагато дешевше, ніж установка відеокамер, сигналізації, іншого електронного обладнання для безпеки. При цьому ви будете впевнені, що страховики покриють більшу частину збитків. Якщо ж ваша система безпеки буде зламана, що відбувається досить часто, доведеться нести витрати самостійно;

страхування ремонту в квартирі або в приватному будинку. До даного виду вдаються ті власники нерухомості, які використовують дорогі будівельні та оздоблювальні матеріали, купують ексклюзивні меблі.

Сьогодні досить поширеним видом страхування є забезпечення безпеки угоди з купівлі-продажу нерухомості. Його популярність пов'язана з шахрайськими діями і дозволяє захистити вас в тому випадку, якщо після придбання нового житла раптом знайдуться його справжні власники, які мають на руках усі документи, що підтверджують права власності.

Умови і особливості страхування нерухомості

Якщо говорити про міських квартирах, то слід пам'ятати, що вартість поліса буде значно вищою за звичайну, якщо у процесі ремонту ви робили перепланування, змінювали схему системи електропостачання. На вторинному ринку практично неможливо застрахувати старе житло з незадовільним станом комунікацій - водопостачання, газопостачання, каналізації.

Страхування приватних будинків, які представляють собою відокремлені будівельні об'єкти, обходиться трохи дорожче, так як вони мають свої власні інженерні системи. Ризики, пов'язані з їх функціонуванням, обов'язково включаються до договору.

Якщо ви хочете застрахувати недобудований об'єкт, вам доведеться погоджуватися на такі умови, висунуті спеціалізованими компаніями:

обов'язкова наявність прав власності на будівлю;

страхування здійснюється виключно від пожежі, причому вартість полісів буде досить високою.

Крім того, багато страхових компаній самостійно визначають стадію будівництва, на якій повинно знаходитися будівля для покупки поліса.

Похожие страницы: