Як вибрати штангенциркуль

У будівельних і ремонтних роботах потреба в штангенциркулем виникає рідко, оскільки цей вимірювальний інструмент призначений для проведення досить точних вимірювань. У переважній більшості випадків штангенциркулем вимірюються лінійні розміри металевих деталей, як правило, не дуже великих розмірів. І все ж, кожен поважаючий себе господар, повинен мати в своїй "інструменталку" штангенциркуль, бо ніколи не знаєш, коли він знадобиться, а вже якщо потреба в ньому виникне, то, далеко не у кожного сусіда можна його буде запозичити на час.

Измерительные инструменты отличного качества Вы можете купить на сайте www.proftools.xyz по выгодной цене.

Якщо за родом своєї діяльності ви ніколи не стикалися зі штангенциркулем, перш, ніж відправлятися в магазин, слід хоча б в загальних рисах мати уявлення про це вимірювальному інструменті.

Штангенциркуль призначений для вимірювання лінійних розмірів (зовнішніх, внутрішніх, глибин). Конструктивно штангенциркуль складається з вимірювальної лінійки, штанги, ноніуса, фіксатора.

Конструкція цифрового штангенциркуля аналогічна, тільки замість ноніуса використовується цифрова шкала, яка підвищує зручність користування інструментом і покращує його точність.

Як і будь-який вимірювальний інструмент, штангенциркуль має шкалу поділок (ціна поділки 0,01 означає, що інструмент вимірює розмір з точністю до сотої міліметра) і похибка вимірювання. Прийнятною похибкою вважається похибка до 10% від точності вимірювання інструменту. На виробництві все штангенциркулі регулярно один раз в 6 місяців проходять метрологічну повірку.

Штангенциркуль повинен продаватися і зберігатися в спеціальному футлярі. При покупці слід звернути увагу, щоб губки інструменту були рівними, а при їх зіткненні не було просвіту. При зімкнутих губах шкала за ноніусом повинна бути встановлена на нулі, лінії нониусной шкали повинні бути чіткими. Штангенциркуль повинен комплектуватися паспортом, в якому повинна стояти відмітка про перевірку інструменту.

Похожие страницы: