Яку площу приміщень вибрати для будівництва будинку?
Будинок - це основне місце життя родини, і він повинен забезпечувати комфортні умови життя круглий рік.
Широкий вибір проектів будинків від професіоналів, Ви можете подивитися на http://akvilonpro.ua/, а також купити за найкращою ціною.
Існує уявлення, що будинок - чим більше, тим краще. До певних меж, так - погоджуся.
Але, по-перше, будівництво будинку коштує чималих грошей, а по-друге, будинок треба не просто мати, а експлуатувати.
Витрати грошей на опалення, кондиціонування, вентиляцію, освітлення та ремонт, витрати часу на прибирання в будинку, чистку снігу впав з даху, при інших рівних умовах, безпосередньо залежать від розмірів будинку.
Розмір будинку слід визначати виходячи зі складу сім'ї і розміру бюджету, який сім'я може виділити на будівництво і експлуатацію будинку.
Будинок економ класу для сім'ї з 5 осіб (батьки і троє дітей) може мати наступний мінімальний набір і розмір приміщень:
Вітальня, 18 - 25 м.кв.
Кухня - їдальня, 12 - 16 м.кв.
Спальня для батьків, 14 - 18 м.кв.
Кімната для дітей (2-х однієї статі), 14 - 18 м.кв.
Кімната для дитини, 10 - 14 м.кв.
Кімната (кабінет, гостьова спальня), 10 - 14 м.кв.
Санвузол роздільний, 6 - 10 м.кв.
Тамбур з передпокої і вбиральні, 10 - 16 м.кв.
Котельня, пральня, хоз.помещеніе, 6 - 10 м.кв.
Сходи, санвузол 2-го поверху (при наявності), 0 - 9 м.кв.
Разом, мінімальна корисна площа будинку економ класу укладається в 100 - 150 м.кв.
При виборі загального розміру будинку необхідно враховувати й інші фактори - психологічні, ергономічні, екологічні.
Так, дорослі гармонійно сприймають житловий простір, якщо в будинку на одну людину, включаючи дітей, припадає 30 - 40 квадратних метра загальної площі. Якщо менше, то виникає відчуття обмеженості. Якщо більше - то втрачається почуття захищеності, з'являється дискомфорт.
Переміщення по дому не повинно займати за часом більше 30 - 40 секунд. Комфортна тривалість пересування по будинку 10 - 15 секунд. Тривалих подорожей домочадці будуть намагатися уникати. Запитайте будь-якого, хто живе у власному будинку, чим вище поверх, тим менше він відвідуємо.
Визначаючи площа майбутнього будинку, необхідно також брати до уваги і розмір ділянки, на якій зводиться будинок. Величезний будинок на маленькій ділянці за високим парканом виглядає безглуздо. На ділянці повинно залишатися досить місця, вільного від забудови, щоб домашні не відчували себе в'язнями фортеці.
На земельній ділянці розміром 6 - 8 соток архітектори рекомендують будувати приватний будинок в двох рівнях (два або один поверх з мансардою) загальною площею не більше 120 квадратних метрів.
На практиці можна бачити три підходи людей до будівництва власного будинку.
Перші будують будинок для життя. Вони хочуть насолоджуватися життям в комфорті та затишку побудованого будинку. Такі господарі чітко планують терміни будівництва, розміри і джерела фінансування, залучають для будівництва підрядників на всіх етапах будівництва, виконують відразу весь комплекс робіт з інженерного забезпечення та благоустрою. Будинок будується за один - три роки.
Другі - живуть для будівництва. Починають будівництво за принципом - сьогодні заллю фундамент, а там видно буде. Такі собі самоделкиних, які відчувають кайф від процесу будівництва. Дилетанти будівництва, які, тим не менш, у міру сил вивчають будівельні технології і намагаються робити все самі. Мають туманні уявлення про терміни закінчення своєї будівництва, розміри та джерела грошей, які необхідні для будівництва. Їх будівельне хобі розтягується на десятиліття.
Існує, звичайно, і золота середина, коли розумне участь в будівництві членів сім'ї та родичів, вивчення будівельного ринку та підбір будівельних технологій і матеріалів, ефективних саме для вашої будівництва, а також кваліфікований контроль роботи підрядників, дозволяють помітно скоротити вартість будівництва, не розтягуючи істотно його тривалість.
Похожие страницы: