БУДІВНИЦТВО НОВОГО БУДИНКУ В УМОВАХ ІСНУЮЧОГО ФУНДАМЕНТУ.
Далеко не завжди ділянку, який ми вибираємо для будівництва майбутнього будинку, являє собою мальовничу зелену галявину на березі озера недалеко від лісу. Так виглядають ділянки в рекламі і куплені на аукціоні. Але в сьогоднішній непростій економічній ситуації майбутні забудовники все частіше купують ділянки на вторинному ринку. А згідно із законом такі угоди дозволені тільки при наявності вже побудованого законсервованого будови або хоча б старого сільського будинку.
Необходима квартира Львов, на нашем сайте представлен широкий выбор уютных квартир.
Як правило, такі ділянки розташовані в сільській місцевості і, швидше за все, за визначенням не можуть бути абсолютно порожніми, але при цьому можуть мати вельми привабливу ціну в порівняння з аукціонами. По-перше, на цих ділянки можуть бути розташовані дерев'яні старі будови, які малопридатні для житла.
Якщо ви придбали ділянку зі старим сільським будинком, хвилюватися не варто: тут все просто, і при наявності достатнього вільного часу ви можете самі зайнятися оформленням документів на проведення експертизи його непридатності для житла з подальшим знесенням. Але якщо у вас є сумніви, то в хорошій проектної компанії завжди знайдеться фахівець з погодженням проекту будинку і отримання необхідної дозвільної документації, який дасть вам необхідну консультацію. В рамках цих консультацій ви з'ясуєте, як правильно провести знесення старих будівель саме в вашому конкретному випадку. Таким чином, набуваючи повний будівельний проект будинку з інженерними мережами, підготовчий етап на цьому для майбутнього забудовника не закінчується, затягуючи в цілий ланцюжок погоджень. Грамотні фахівці нададуть необхідний супровід.
На практиці зустрічається і інший варіант, коли на ділянці вже знесені всі будівлі. І якщо господарі задумалися про продаж ділянки з якихось своїх міркувань, то вони найчастіше вибирають найпростіший ескізний проект, що складається, як правило, з 6-8 листів необхідних для отримання паспорта забудовника з метою провести консервацію фундаменту і виставити ділянку на продаж. У цьому варіанті ціна буде трохи дорожче. Тут виникають такі складнощі - відсутність нормальної планування (на увазі бідність будівельного проекту на будинок), мінімальні розміри і, найголовніше, наявність уже побудованого фундаменту на ділянці. Що з цим робити?
Давайте розберемо все по черзі. По завершенню угоди з купівлі земельної ділянки ви маєте свідоцтво на право власності на нього, паспорт забудовника від попередніх власників і акт про проведену консервації. Тепер саме час виміряти фактичні розміри фундаменту і відстані від фундаменту до кордонів ділянки. Маючи цю інформацію, можна сміливо звертатися в проектне бюро, фахівці якого допоможуть Вам вибрати відповідні проекти будинків з урахуванням вже існуючого фундаменту. Причому зносити його і зовсім не доведеться, та й навіщо, адже ви за нього вже заплатили! Існуючий фундамент завжди можна доопрацювати під потреби вашого нового будинку, і уникнути непотрібних робіт і витрат на них (демонтаж, вивіз будівельного сміття, планування грунтів). Старий фундамент буде служити вам вірою і правдою, при цьому ви отримаєте проект будинку і планування, яка припаде вам до душі.
Ми дамо кілька рекомендацій, якими ви зможете скористатися до звернення до фахівців і бесіди з ними, що дозволить зробити вам більш об'єктивні висновки.
Насамперед ми дивимося на те споруда у вигляді фундаменту, яка нам дісталася як неминуче додаток до земельної ділянки:
- потрібно перевірити і зняти точні геометричні розміри, такі як довжина, ширина, висота від існуючих грунтів, діагоналі, товщина стіни, при наявності внутрішньої стіни теж нанести на ескіз розміри.
- вкрай корисно буде дізнатися максимум інформації у колишніх власників земельної ділянки про те, як будувався фундамент (якої марки бетон, скільки кубів було залито, який і скільки використано арматури. Можливо колишні власники зможуть намалювати схематичне розташування каркаса, і розповісти про те, як він був пов'язаний робочими, яка глибина залягання фундаменту, склад грунту на цій глибині, виконувалося чи ні піщана подушка).
- провести візуальний огляд на предмет наявності великих або наскрізних тріщин.
- по можливості постаратися зорієнтуватися з висотою фундаменту щодо найближчої дороги.
- зорієнтувати фундамент до кордонів земельної ділянки та під'їзної дороги.
Зібравши максимум інформації, ви зможете самостійно визначитися в доцільності збереження даного фундаменту для подальшого будівництва свого заміського будинку. Подальші способи застосування вашого фундаменту в більшій частині залежать від вибраного вами нового проекту будинку , який вас влаштує за всіма параметрами.
Без сумніву, існуючий фундамент можна повністю або частково використовувати в комплексі нового фундаменту по ваш новий заміський будинок. Завжди є можливість зробити укрупнення існуючого фундаменту шляхом його добудовування, як в довжину так і в ширину, можливо і добрати необхідну висоту, якщо вона спочатку була занижена по відношенню до мінімально допустимим нормам організації цокольній частині. Якщо є необхідність тільки в частковому використанні існуючого фундаменту, невикористану частину при основному фундаменті можна застосувати для організації відкритої тераси або парадного ганку.
При виконанні цього мінімального комплексу рекомендацій і за допомогою грамотних фахівців, у вас з'являються хороші шанси на значну економію коштів, при цьому ви отримуєте відправну точку у вигляді фундаменту і нового планування для свого затишного заміського котеджу.
Похожие страницы: