Як укласти договір з агентством нерухомості

Що відобразити в договорі з агентом нерухомості і від яких проблем цей документ може захистити покупця.

Купить квартиру в новостройке на cityhouse.com.ua/ вы можете по выгодной цене в отличном районе города.

форма договору

Перед початком співпраці з агентством нерухомості необхідно підписати договір. Як правило, кожна агенція має стандартна форма, яка включає термін дії договору, дату і місце складання, предмет договору, умови розірвання. При цьому кожна операція має свої особливості. Їх можна закріпити в розділі «Особливі умови» або в окремому документі - додатковій угоді. Всі побажання клієнта повинні бути зафіксовані в письмовій формі.

Обов'язки сторін

У договорі необхідно чітко прописати права і зобов'язання сторін. Кожна сторона має право вимагати виконання зобов'язань, які були зафіксовані в текст вашогоі договору. Зобов'язання агентств залежить від предмета договору. Це може бути пошук квартири, покупця, перегляд об'єкта, консультації, збір документів, організація угоди. До зобов'язань клієнта зазвичай відноситься вимога прийти в призначений час на операцію з усіма необхідними документами та оплатити послуги агентства.

Збір документів

Будь-яка операція починається з того, що потрібно зібрати документи. Як правило, це виснажливий і тривалий процес, тому більшість людей довіряють його ріелторам. Для цього достатньо оформити на представника довіреність на збір документів.

Вартість послуг агентства

Останнім часом в договорах з агентами частіше вказують фіксовану суму. Зустрічаються договори, де винагорода визначається у відсотках від вартості нерухомості. У більшості випадків комісія варіюється в діапазоні від 2-3% (прямий продаж або купівля) до 5-6% (альтернативна операція). Відсоток залежить від вартості об'єкта і складності угоди. При цьому розмір комісії не може бути меншою за визначену суми в грошовому вираженні.

Комісію сплачує той учасник угоди, який уклав договір з агентством.

У договорі слід уточнити, які саме роботи будуть зроблені за вказану суму, а які оплачуються додатково, наприклад: отримання довідок, нотаріальне посвідчення договору, необхідних заяв, державна реєстрація прав власності та т. П.

Похожие страницы: