Як вибрати фільтр для води в квартиру

Фільтр для очистки води потрібен, щоб зробити водопровідну воду в квартирі безпечної для домочадців і побутової техніки. Пропущену через фільтр воду не обов'язково кип'ятити перед вживанням, і вона не залишає слідів вапна на нагрівальних елементах чайника або пральної машини.

На сайте rolfis.com.ua быстро и доступно можете купить фильтры длячистки воды.

Фільтри грубої очистки

Очищуючий елемент сітчастого фільтра - сітка з нержавіючої сталі. Такі фільтри видаляють великі нерозчинні частки. Залежно від модифікації осередки можуть мати розмір від 20 до 500 мкм. Сітчасті фільтри невибагливі в роботі і не вимагають частої заміни засобу для чищення елемента. Вони оснащені дренажним краном для промивання сітки і можуть бути доповнені автоматом промивання. Це пристрій автоматично відкриває кран закінченню певного часового періоду.

Випускаються комбіновані сітчасті фільтри - в цьому пристрої поєднані фільтр і редуктор тиску. Останній захищає всю систему водопостачання і підключену до неї побутову техніку від різких стрибків тиску. У деяких випадках можуть встановлюватися окремо редукційні клапани та сітчасті фільтри.

магістральні фільтри

Магістральні фільтри або фільтри попереднього очищення встановлюються на вхідний водопровідної труби і очищають всю інформацію, що надходить в квартиру воду. Вибір такого фільтра залежить від того, які забруднення необхідно видалити з рідини.

Колби для фільтрів холодної води роблять з прозорого пластика, а для гарячої - з латуні.

При високому вмісті заліза у воді, на що вказує рудий наліт на сантехніці, що фільтрує сітка може поступово забитися осадом заліза, що відіб'ється на зниженні напору в крані.

Картріджниє магістральні фільтри

Картріджний магістральний фільтр складається з корпусу (колби) і картриджа. Корпус фільтра для холодної води виготовляються з прозорого або непрозорого пластика. У прозорій колбі можна контролювати рівень забрудненості картриджа. Для гарячої води колби роблять з непрозорого пластику або нержавіючої сталі. При установці корпусу з нержавійки під ним потрібно залишити вільним простір, рівний висоті корпусу (це необхідно для заміни картриджа), зате якщо в магістраль буде подана занадто гаряча вода, він не деформується і не протече.

Колби мають стандарти SL (Slim Line) - вузькі і BB (Big Blue) - широкі. Їх висота коливається від 5 до 40 дюймів. Чим більше розмір корпусу, тим вища продуктивність фільтра.

Картридж для такого фільтра необхідно вибирати по типу забруднення, від якого буде проводитися очищення. Вони мають такі ж стандарти розмірів, що і корпусу, наприклад 10 "SL або 20" BB. Чим більше розмір картриджа, тим довше він буде служити.

Для очищення води від механічних частинок використовують картриджі з спіненого поліпропілену, целюлози або поліестеру. Вони видаляють нерозчинені частинки розміром від 1 до 50 мкм. Картриджі з целюлози і поліестеру також називаються пелюстковими. Вони мають велику площу поверхні, що фільтрує, а відповідно, і більш високий ресурс. Однак і вартість таких картриджів вище.

Для видалення з води надмірної кількості заліза використовуються знезалізнюють картриджі. Вони переводять залізо з розчиненою в нерозчинену форму, далі воно фільтрується механічно. Недоліком таких картриджів є невисокий поріг застосування - до 3 мг / л заліза у воді.

Для очищення води від хлору і його сполук використовують вугільний картридж. Він ефективно видаляє хлор, залізо, важкі метали та органічні речовини, через які вода може мати неприємний запах, смак і колір.

Для зниження рівня жорсткості води і захисту побутової техніки використовують умягчающий картридж. При його використанні відбувається або заміщення іонів кальцію і магнію на іони натрію, або вони переводяться в форму, в якій не осідають на поверхні нагрівальних елементів. При високій жорсткості або великій витраті води такі картриджі неефективні, так як їх ресурс швидко закінчується.

Фільтр для побутової техніки встановлюється безпосередньо перед пральної або посудомийної машиною і захищає її від накипу. Поліфосфатного засипка не дає утворитися осаду на нагрівальних елементах. В процесі роботи засипка розчиняється, і її необхідно періодично досипати. Контролювати її рівень можна через прозорий корпус.

Для захисту техніки також використовують магнітні перетворювачі. Такі фільтри впливають магнітним полем на воду і не дають випадати осідання на тенах побутової техніки.

Похожие страницы: