Малоповерхове будівництво котеджів

Малоповерхове будівництво: перспективи будівництва котеджів

При сучасних цінах на квартири в містах, малоповерховий заміський котедж є прямою альтернативою городскокй квартирі, особливо якщо квартира перебувати у великому центрі, де вартість квадратного метра перевалила за 2000-4000 тисячі доларів. На думку влади, найбільшим попитом повинні користуватися заміські будинки площею до 150 м2 і з ціною до 150 тисяч доларів. Таким чином, вартість одного метра квадратного житла в такому заміському котеджі не повинна перевищувати 1000 доларів.

При всьому різноманітті будівельних матеріалів на ринку, перевагу буде віддано або дерев'яним котеджам, або цегляним (більшість котеджних селищ побудованих до цього часу, побудовані або з цегли, або з дерева, або каркасно-щитові). Кожен матеріал має свої певні переваги і свої деякі недоліки. У даній статті ми розглянемо переваги і проблеми будівництва дерев'яного котеджу.

Популярність будівництва дерев'яних будинків в нашій країні пов'язана, насамперед з історією Росії. На жаль, деякий час назад, в нашій країні до дерева стали ставитися як до чогось сільському і не солідному. Але останнім часом, дерев'яні будинки перестали розглядати як прості сільські хати. З новою силою розгорнулося дерев'яне будівництво. Все більше солідних "крутих" котеджів будують з дерева. Дерево знову стає популярним лад матеріалом.

Одна з проблем, з якою може зіткнутися людина, запланував будівництво дерев'яного котеджу в літній сезон - зростання цін на основний будматеріал. Це призведе до збільшення вартості будівництва котеджу. Багато в чому це пов'язано з теплою зимою цього року. Цю теплу зиму будівельники активно будують. В той же час, через бруд у лісах, Лісозаготовщики не можуть вивести сировину з лісосік. В результаті до наступу будівельного сезону компанії, що займаються будівництвом дерев'яних будинків, можуть відчути дефіцит пиловочного будматеріалу, необхідного для будівництва. Очікуване зростання цін на пиловочного матеріал в 2007 році складе близько 50-60%. Дерево входить до числа лідерів з будівельних швидкості росту цін. У свою чергу таке зростання цін на будматеріали з дерева негативно відбитися на малоповерховому котеджному будівництві і може поставити хрест на планах уряду.

В даний час великий інтерес викликає дерев'яне будівництво у заможних людей, які мають будинок для постійного проживання. Дерев'яний котедж вони використовують для сезонного відпочинку. Це пов'язано насамперед з тим, що при виїзді взимку на природу, дерев'яний котедж прогрівається за 2-3 години, в той час щоб прогріти цегляний будинок, знадобитися два-три дні.

Ось деякі переваги деревини в порівнянні з цеглою:

Питома вага дерев'яного будматеріалу становить 600-900 кг / куб. метр, що дозволяє влаштовувати під такі котеджі більш легкі, і відповідно, більш недорогі фундаменти.

Теплопровідність деревини перебувати на середньому рівні і помітно нижче, ніж у цегли. Таким чином, при однаковій товщині стіни, тепло багато краще зберігається в котеджі з дерев'яними стінами. При правильному утепленні дерев'яного котеджу, можна отримати недорогий теплий заміський будинок для постійного проживання. Термін служби такого котеджу буде понад 100 років.

Деревина на сьогоднішній день є найбільш екологічно чистим будматеріалом. При правильному утепленні і обробці, такий котедж буде «дихати» в ньому не будуть скупчуються шкідливі випари. У спекотні літні дні дерево не розжарюється подібно каменю, і в дерев'яному будинку прохолодно навіть опівдні. Під час холодів дерев'яні стіни добре зберігають тепло. Смоли дерев очищають повітря в будинку від хвороботворних мікроорганізмів. Давно помічено й доведено статистикою, що жителі дерев'яних будинків значно рідше хворіють на гострі респіраторно-вірусними захворюваннями, бронхітами, захворюваннями носоглотки і ангінами.

На жаль, відразу після будівництва, дерев'яний котедж буде сідати протягом року (як мінімум). Протягом цього часу обробкою і утепленням котеджу займатися не можна. Якщо побудувати котедж взимку із зимового лісу, то усадка буде мінімальна. Обробкою і утепленням в такому будинку можна буде займатися вже через пів року.

При правильній реалізації програми уряду, малоповерхове будівництво буде розвиватися швидкими темпами. Більшість експертів сходяться на думку, що майбутнє цього будівництва за дерев'яними (брусовими або бревенчатимі) і цегляними котеджами. На даний момент, в Москві переважає будівництво цегельних котеджів. За різними даними, на частку дерев'яного домобудівництва, в даний час, доводиться 19-26% від загального числа котеджних селищ. Але багато експертів сходяться на думку, що хоча лідерство і залишиться за цеглиною, але частка його буде постійно знижуватися на користь дерева.

Похожие страницы: