Внутрішнє планування будинку з бруса

Для того щоб будинок з бруса був комфортним і красивим, необхідно звертати увагу не тільки на його проект, але й на внутрішнє планування. Причому вона буває різно, залежно від смаку і потреб господаря, його фінансових можливостей, кількості дітей у сім'ї. Сучасні проекти дають можливість здійснити саму різну планування будівлі всередині. Природно, ви можете самі розпланувати свій будинок, однак численні будівельні компанії готові надати вам вже готові варіанти планування, з яких вам потрібно вибрати той, який сподобається.

Планування одноповерхового та двоповерхового будинку з бруса?

Внутрішнє планування будинку з бруса є важливим етапом в будівництві, тому що від цього часто залежить і зовнішній вигляд споруди. Одноповерхові споруди мають найпростіші варіанти планування. Так як всі приміщення будинку розташовуються на першому поверсі, то експлуатувати його стає простіше. Тим більше одноповерхові будинки є дешевшими і придатними для невеликих семе і людей похилого віку.

Дерев'яний будинок може мати просту планування, яка складається із спальні, кухні, вітальні кімнати, дитячої кімнати, ванної кімнати і туалету. При потребі також прилаштовується веранда. Однак якщо планується будинок з мансардою, то планування буде трохи складніше. Наприклад, на мансардному поверсі можна зробити кімнату відпочинку.

Більш складна планування може мати такий варіант: тамбур, з якого є вихід в котельню і основне житлове приміщення. Далі йде коридор, який має вихід в кімнату, санвузол і вітальню. З вітальні вже має вихід на кухню і терасу. Іноді кухня і вітальня можуть об'єднуватися і займати одне приміщення.

Якщо будинок одноповерховий і має невеликі розміри, то в ньому може бути організована всього одна велика кімната, яка ділиться на зони: спальню, кухню і вітальню. Природно, необхідно передбачити наявність санвузла. Також може бути облаштована тераса, яка по довжині буде такою ж, як і основна кімната.

Планування двоповерхового будинку з бруса може бути наступною: на першому поверсі розташовується санвузол, кухня і вітальня, комора, кабінет і тераса. Також на першому поверсі може бути облаштована котельня і парилка. При потребі тут же облаштовується гардероб. На другому поверсі може розташовуватися кілька спалень з виходом на балкон і додаткова ванна кімната.

Варіант будинку з мансардним поверхом може бути таким: на першому поверсі розташовується кухня і вітальня, ванна і туалет, невелика крита тераса. На мансардному поверсі може розташуватися хол і спальня.

Загальні особливості планування будинку

Планування залежить від кількості членів сім'ї, а також їхнього віку. Також необхідно враховувати, чи часто будуть запрошуватися гості, і в якій кількості. Природно, звертається увага на кількість і необхідність додаткових приміщень: спортзал, басейн, котельня, парилка та інші.

Ще враховується розмір, кількість і прядок розміщення санвузлів. Якщо будинок двоповерховий, то їх може бути два. Причому в одному з них обов'язково передбачається місце для пральної машинки.

При плануванні будинку враховується і природне освітлення приміщень. Якщо природного освітлення недостатньо, необхідно облаштувати рівноцінне штучне освітлення.

Якщо будинок має два поверхи, то всі кімнати, які не повинні бути прохідними (спальні, дитячі) повинні розташовуватися на другому поверсі.

При виборі проекту краще віддати перевагу той будинок, в якому менше коридорів, так як вони не є житловими приміщеннями і просто займають зайву площу. При цьому пов'язувати всі необхідні основні приміщення може вітальня. На другому поверсі всі кімнати може зв'язувати кімната відпочинку.

Немає необхідності вибирати проект будинку з 5-ма спальнями, оскільки рано чи пізно ви залишитеся у величезному будинку одні, і додаткове приміщення вам просто не знадобиться.

У будь-якої будівельної організації вам представлять велику кількість типових проектів, які ви можете поміняти на свій смак. Хоча деякі компанії представляють вашій увазі унікальні проекти, проте їх вартість досить висока.

Похожие страницы: