Проектування будинків з дерева каркасних, з блоків і змішаних

Проектування, а потім і спорудження каркасного будинку - процес, визнаний у всьому світі як один з найбільш економічно себе виправдовують. А ось на грунті нашої, слов'янської, він лише завойовує прихильників, поступово набираючи темпи. Причин помітної затримки в освоєнні настільки прогресивного методу зведення житла безліч. Одна з них - властива нам інертність мислення, неповороткістю у сфері, яку вітчизняні будівельники звикли вважати своєю, звичною і традиційною - а значить ні з чим незрівнянну.

Виявилося, в області домобудівництва нам не тільки є чому повчитися у західних і заокеанських колег - ми здорово від них відстали. Всюди каркасні будинки під ключ здаються тисячами й десятками тисяч щорічно - часом за дуже різними методиками, але на основі єдиного принципу: все починається зі «скелета» будівлі. «М'ясом» і «шкірою» остов обросте потім - на першому ж етапі слід розрахувати і встановити надійну рамку-каркас. Справа ця дуже відповідальна: адже трьох-чотириповерховий будинок або котедж - не "хатинка на курячих ніжках». Чи витримає вагу «коробки» фундамент?


Витримає - ще й не найважчий і потужний. Перевага всіх видів будівель, що реалізують ідею заповнення дерев'яної конструкції-каркаса плитами, в тому, що суперлегкі стіни і покрівля не потребують дорогого фундаменті. Різновидів цього напрямку безліч: фінська, канадський, каркасно-щитової, монолітно-каркасний, каркасно-панельний зразки. Список не вичерпний, він постійно розширюється. А ось поєднання слів будівництво будинків з блоків асоціюється не тільки з житлом деревно-стружкової походження.

Поняття «блок» ширше того, що ми розуміємо під обшивають плитами основою. Воно поширюється як на групу будівель з піно, газобетону, так і на варіанти з керамблока, близького за зовнішнім виглядом до звичайного цеглі. «Близький» не означає «ідентичний». Цей високоякісний будматеріал набагато легше традиційних дрібних цеглинок. Та й для кладки зусиль докладається менше. Стіни піднімаються стрімкіше, розчин економиться. Але ось майстерність будівельне для подібного процесу потрібно унікальне.

Існують і змішані технології - блочно-каркасні. Більшість їх знаходиться на стадії розробки, вдосконалення, хоча не виключено, що об'єднаний підхід проявить себе найкращим чином, за ним - майбутнє. Будівництво завжди було і буде сферою, в якій всі стрімко змінюється. Пошук нових шляхів вирішення питання про швидке, комфортному і низькозатратний житло не завершений.

Похожие страницы: