Розрахунок каркасного будинку

Розрахунок - це обов'язковий етап будь-якого будівництва. Без його проведення зведення будинку буде мати підвищені витрати матеріалів і перевитрата коштів, що небажано.
Що нам буде потрібно для будівництва
Обрізна дошка (100х50 мм);
Брус 100х150 мм і 100х100 мм. З нього виконують нижню і верхню обв'язки. Для балок перекриття використовується брус з розмірами 100х80 мм;
Решетування будинку виконується з дощок: обрізна - товщина 20 мм, шпунтована - товщина 25 мм;
Покрівельні, оздоблювальні та інші витратні матеріали.
На чому можна заощадити?
Каркасний домЕто лише основний перелік необхідних матеріалів, використовуваних для будівництва. Витратні складові на фундамент не включені. На основі чого можна робити загальний розрахунок каркасного будинку. Вартість кожного конкретного пункту визначається вибором того чи іншого виду матеріалу. Наприклад, якщо вибрати для даху азбоцементних шифер, то можна заощадити, так як металочерепиця або інші матеріали значно дорожче. Зауважте, що шифер можна настелити самостійно, додатково заощадивши грошей на наймання бригади. Більш простий спосіб обшивки - це використання профільованого листа. Їх кількість розраховується також як і для обшивальних дощок. Крім того, загальна вартість профлиста набагато менше.
Дошки купуються заздалегідь, приблизно 2 місяці буде відбуватися природна сушка. Весь матеріал складаємо штабелями з відстанню між дошками 70 см. Можна купити все дошки навесні і до літа вони висохнуть.
Розрахунок площі стін
Розрахунок каркасного будинку включає в себе загальний розрахунок площі стін. Візьмемо за основу будинок розміром 9х11 м. З п'ятьма вікнами і вхідними дверима.
Вікна займатимуть площу в 1,5х1,2 = 1,8 м, так як їх п'ять, то отримуємо 9 кв. м .;
Вхідні двері - 0,9х2,2 = 1,76 м .;
Одна стіна займає площу в 27 кв. м, дві бічні стіни будуть мати площу в 54 кв. м .;
Стіни з боку фронтону будуть мати площу 11х3 = 33 кв. м .;
Загальна площа складе 120 кв. м, за вирахуванням віконних і дверних прорізів, отримуємо 109,24 кв. м.
Для обшивки потрібно 182 або 273 дошки. Площа, що підлягає облицюванню дошками, ділимо на площу однієї дошки 0,4-0,6 кв. м. Аналогічно розрахунки можна зробити для будь-якого обшивального матеріалу. Знаючи площу, визначаємо кількість штук.

Вартість каркасного будинку
Каркасний домДля того щоб зробити правильний вибір технології для будівництва свого будинку, важливо знати його вартість, для чого проводиться розрахунок каркасного будинку. Правильно розрахована вартість у подальшому допоможе уникнути перевитрати коштів. Спочатку потрібно знати загальна витрата будівельних матеріалів. Вище ми розрахували кількість дощок для обшивки зовнішніх стін.
По суті, можна дізнатися вартість кожного будівельного і оздоблювального матеріалу, і далі по площі стін розрахувати приблизні витрати на будівництво. Обов'язково включіть у вартість будинку послуги будівельних компаній, які будуть підводити в будинок електрику, воду, облаштовувати відведення води або каналізаційну систему, бурильні послуги та інші.
Кількість утеплювача розраховують по-різному, так як це залежить від кожного конкретного утеплювача. Враховується термоопір і коефіцієнт теплопередачі. Також вплив на розрахунок каркасного будинку впливають габаритні розміри кожного конкретного елемента.

Похожие страницы: