Каркасне будівництво за технологією ЛСТК
Каркасні будівлі за технологією ЛСТК проектуються і будуються по так званій «Панельній схемою».
Дана схема застосовується для малоповерхового будівництва (будівлі до 4 поверхів): котеджі, таунхауси, магазини, кафе, сто, адміністративно-побутові приміщення. Також дана схема застосовується при різних реконструкціях будівель: пристрій мансард, надбудов, прибудов і т. Д.
Конструктивна особливість «панельної схема» полягає в тому, що стіни будівлі збираються у вигляді панелей з оцинкованого холоднокатаного профілю. Утеплювач знаходиться в тілі панелі, обшитої з двох сторін облицювальним матеріалом.
При такій схемі каркас має наступні елементи конструкцій:
- Конструкції зовнішніх несучих стін і внутрішніх несучих і не несучих перегородок;
- Конструкції перекриттів: горищних, міжповерхових;
- Кроквяні конструкції: ферми, балки
Всі елементи конструкцій можуть застосовуватися разом, тоді ми отримуємо повнокомплектне будівлю, також як і окремі елементи.
Конструкція зовнішніх стін
Несуча стіна має вигляд «Панелі», яка збирається з оцинкованих С-, U- образних термопрофілей, з'єднаних між собою оцинкованими гвинтами. Товщина сталі і перетин профілів визначається при розробці проекту і залежить від розмірів і призначення будівлі.
U-профіль застосуються у вигляді горизонтальної направляючої, С-профіль - в вигляді вертикальних стійок. Вертикальні і горизонтальні профілю з'єднані між собою створюють каркас «панелі». В тіло «панелі» (між С-профілями) закладається утеплювач (базальтові плити). Внутрішня сторона панелі закривається паробарьером та облицювальної плитою (як правило, гіпсокартонних листом, бажано в 2 шари для забезпечення необхідної пожежобезпеки), зовнішня сторона панелі закривається вітробар'єром і системою вентильованого фасаду. Варіанти зовнішньої і внутрішньої обробки підбираються залежно від призначення будівлі. Для систем фасаду будинків може застосовуватися: сайдинг, імітація бруса, панелі з клінкерною плиткою, панелі під натуральний камінь, також зовнішні стіни можна обштукатурити і пофарбувати.
Для комерційних будівель застосовується профнастил, сендвіч-панель, фасадні касети і панелі. Сенс поняття «Вентильований фасад» полягає в тому, що створюється вентильований зазор між конструкціями ЛСТК і зовнішньою обробкою. Тому вентильованого зазору видаляється волога зі стін. Приплив повітря забезпечується через спеціальні отвори розташовані біля вікон, дверей, парапетах і цоколях зовнішніх стін.
Приведений опір теплопередачі зовнішніх стін товщиною 150-250 мм коливається від 3,23 до 5,04 м2 ° С / Вт. Ефективна теплоізоляція зовнішньої стіни досягається за рахунок застосування вентильованого фасаду, зменшення «містків холоду» (необхідна мінімізація досягається застосуванням термопрофілей), типу утеплювача і правильного способу його укладання (як правило застосовується базальтовий утеплювач, його товщина повинна відповідати товщині стіновий панелі і необхідною умовою є повне заповнення утеплювачем всіх просторів стіновий панелі), а також якісного Ветробарьер і паробарьера. Для забезпечення пожежобезпеки необхідно застосовувати важкозаймисті матеріали.
Похожие страницы: