Каркасно-щитові будинки
Каркасні будинки сьогодні отримали досить широке поширення, завдяки тому, що в своїй основі мають максимальне простий пристрій. Однак процес їх зведення може здатися досить трудомістким. Але вже сьогодні передові технології в будівництві не стоять на місці, тому побудувати власний каркасний будинок стало набагато простіше. Розглянемо технологію будівництва каркасно-щитового будинку.
Будинки такого типу стали будувати ще на початку минулого століття і сприймалися як альтернативна технологія, яка відрізняється швидкою спорудою, низькою вартістю і доступністю матеріалів. Сучасні способи будівництва мають в основі шведські та фінські високоефективні методи.
Переваги каркасно-щитової технології
Каркасний домДанная технологія дозволяє отримати каркасно-щитові будинки в найкоротші терміни. Сьогодні ці будинки називають "фінськими" та їх переваги очевидні:
Внутрішнє планування стін дає масу можливостей, адже можна отримати практично будь-яке рішення не тільки фасаду будинку, але і його загальної конструкції;
Висока енергоефективність каркасно-щитового будинку. Досить просто підтримувати тепловий режим усередині будинку, так як його досить швидко прогріти. Підвищений тепловий опір до 7 разів забезпечує високі показники економії;
Доступні ціни на будівництво. Процес не затягнеться на довгі роки;
Будинок не дає усадки, тому не потрібно облаштовувати ґрунтовний фундамент. Досить полегшеного варіанту стрічкового або стовпчастого фундаменту;
Простота технології при високій якості;
Монтаж можна робити самостійно.
Особливості будівництва каркасно-щитового будинку
Каркасний домВ основі будинку лежить каркас, який обшивають спеціальними панелями. Панель складаються з деревоволокнистих плит і необрізних дощок. Часто застосовують фібролітові плити, які також відрізняються високими властивостями по економічності і енергоефективності. Всередину панелі додається пароізоляційна плівка і утеплювач у вигляді мінеральної вати. Панелі збирати самим не потрібно, їх вже набувають готовими.
Особливістю будівництва є забезпечення загальної міцності конструкції будинку, щоб не відбувалося зрушень між щитами. Силова схема має певну конструкцію, що і забезпечує міцність. Щити встановлюються на нижню обв'язку, до якої приєднується система статевих лаг. Безпосередньо підлогу накривається після установки в конструкцію нижнього силового пояса. При необхідності можна настелити на підлогу тимчасові щити для того, щоб було зручніше робити монтаж, але це збільшує витрати і займає зайвий час.
Каркасно-щитові будинки мають різні способи кріплення утеплювача і обшивки конструкції. Огороджувальні елементи також мають кілька способів кріплення з несучими елементами каркаса. Щити або встановлюють до збудованого каркаса, або в своїй основі мають каркас. В останньому випадку, ставлячи щити, відразу можна з'єднувати огороджувальні деталі. Зауважте, що щити спроектовані таким чином, щоб звести до мінімуму монтажні роботи. Застосовуючи дану технологію, отримують прості технологічні процеси, які не займають багато часу.
Всі елементи складають шість основних технологічних наборів:
Коробка будинку і дах, сюди входять також: стінові щити, перекриття, покрівлю та багато іншого;
Столярні вироби, а також віконні блоки і підвіконні дошки;
Кріпильні матеріали;
Опалювальна система;
Освітлювальні елементи;
Матеріали для обробки.
Всі дерев'яні матеріали повинні піддаватися антисептичної захисті, а також спеціальній обробці від дії вогню, металеві елементи також обробляються спеціальними складами - щоб уникнути розвитку корозії. Фасад будинку буде потрібно обов'язково обшивати, так як плити мають неестетичний вигляд. Можна використовувати або сайдинг, або шпунтовану дошку. В результаті будинок набуває привабливий вигляд.
Похожие страницы: