Догляд за каркасними будинками

Моду на каркасні дерев'яні будинки диктують сучасні будівельні тенденції і це не випадково. У наш час велика кількість людей вважає за краще жити в дерев'яних будиночках або котеджах з екологічно чистого матеріалу за містом, ніж в цегляному або блочному багатоповерховому будинку в місті. Дерев'яні каркасні будинки служать людині близько 50-80 років, але є одне "але": кожен щасливий володар дерев'яного житла стикається з різними проблемами по догляду за ним.


Основними проблемами дерев'яного будинку є гниття деревини через вологість і вогкості. Згодом з'являються різні грибки та пліснява, а також дрібні комахи та інші шкідники, які псують матеріал. Сирість провокує розвиток хвороботворних організмів, що несприятливо позначається не тільки на будинку, але і на здоров'я жителів. На щастя, не все так страшно, як може здатися на перший погляд.


Щоб продовжити термін експлуатації дерев'яної будови і запобігти появі хвороб, господар повинен дотримуватися комплекс певних рекомендацій. Їх виконання сприятиме тому, що будинок збереже свій первісний вигляд надовго.

Правила догляду за каркасним будинком
Перше, що потрібно пам'ятати - початковий запуск опалювальної системи. На початку експлуатації будинок потрібно прогрівати особливо ретельно. Це повинен бути повільний і рівномірний процес. Різке збільшення температури може призвести до перегріву і деформації стін у новій будівлі. Саме тому перший запуск опалення потрібно проводити особливо обережно.
Другий пункт, який потрібно дотримуватися з особливою ретельністю - це ремонтно-профілактичні роботи. Необхідно регулярно прочищати водостічні труби, вентиляційну і димову системи, а також своєчасно ремонтувати покрівлю. Зовнішня обробка будинку (деякі її елементи) також вимагають догляду і регулярного оновлення.


Третє правило - обережність під час облаштування присадибної ділянки. Якщо ви вирішили завести сад біля будинку, то будьте обережні з деревами та чагарниками. Їх потрібно висаджувати в тих місцях, де гілки не будуть стикатися зі стінами будинку. Дотримання цього правила необхідно для того, щоб в разі негоди стіни вашого житла не були пошкоджені.
Зміни погоди теж можуть зіпсувати зовнішній вигляд будинку, тому краще за ними стежити. Необхідно завчасно готуватися до таких змін: вчасно обрізати довгі гілки найближчих дерев, ставити сучасні антикригові системи і спуски для води, щоб уникнути патьоків.


Ще один пункт - ретельне провітрювання кімнат. Особливо це стосується ванних, душових, банних приміщень, а також саун. Вогкість і волога не підуть на користь каркасному будинку. Вони спровокують гниття деревного корпусу, поява цвілі і грибкових утворень. Восени потрібно прибирати опале листя та сміття, а взимку - сніг з даху (в міру можливості), щоб у разі потепління не було неприємних наслідків.


Як ще можна захистити своє житло від псування?


У наш час існує безліч способів уникнути гниття, грибків, цвілі і навіть загоряння. На сьогоднішньому ринку можна знайти величезний перелік різноманітних препаратів, які допоможуть протистояти вищезазначеним процесам. Вони називаються антисептиками-антипіренами. Антисептики виконують подвійну функцію: по-перше, вони оберігають будинок від розвитку грибків і плісняви, а по-друге, перешкоджають процесу загоряння. Використовувати антисептики-антипірени легко: їх потрібно нанести на всю поверхню будинку. Завдяки цій нехитрій процедурі, будинок буде захищений з усіх боків і зможе прослужити набагато довше.

Похожие страницы: