Чи набагато дорожче будинку з клеєного бруса

Та це дійсно так, ціна на клеєний брус значно відрізняється від вартості інших матеріалів дерев'яного та кам'яного домобудівництва. Причому, як видно, різниця у вартості доходить до десятикратних відмінностей. Саме тому клеєний брус відносять до розряду елітних будівельних матеріалів, і точка зору більшої частини клієнтів, що бажають мати власний будинок, має такий вигляд: «клеєний брус, це продукт задоволення чергового капризу людей з достатком багато вище середнього!»

Але чи все так однозначно насправді? Невже так марнотратні покупці таких «дорогих будинків»? Ми довго підходили до тих основних матеріалів, які на даний момент рекомендуємо використовувати в будівництві заміського будинку і використовуємо самі (віддаємо перевагу ми газобетону, цегли й клеєного бруса і каркасному будинку). У своїй практиці ми використовували і стругання колоду, і профільований брус, оциліндрованої колоди і, нарешті, звичайний обрізний брус природної вологості. І оскільки було з чим порівнювати, клеєний брус потрапив до четвірки використовуваних матеріалів абсолютно не випадково.


Давайте для порівняння зробимо розрахунок вартості 1 квадратного метра стіни з клеєного профільованого бруса і звичайного бруса. Порівняння ведеться для клеєного бруса товщиною 200 мм, що застосовується для зведення капітальних, зимових будинків.
Таблиця.
параметр                                       обрізний брус     клеєний брус
товщина                                            150мм.                200мм.
Вартість бруса 1 кв.м.                     930                      3980
Вартість зведення 1 кв.м.               650800
Конопачення 14 погонних метрів    480                         -
Утеплювач 1 кв.м. (100мм)             150                          -
Гідроізоляція 2 кв.м.                         40                           -
Утеплення 1 кв.м, укладкагідроізоляціі 2 кв.м. 120      -
Сайдинг                                             300                         -
Зашивка фасаду сайдингом            350                         -
Вагонка 1 кв.м., Імітація бруса 1 кв.м 460                     -
Рейки 4 п.м.                                      120                          -
Оббивка вагонкою 1 кв.м.              350                          -
Саморізи, цвяхи, клямера               90                           -
Антисептування 4 кв.м.                   150                         -
Разом:                                               3950                  4780

Про що говорить нам ця таблиця? Та про те, що заощадити, використовуючи дешевий брус, але при цьому бажаючи отримати гідний результат, не вийде. Порівняйте:

За 4000 руб / м2 ви отримуєте сучасний якісний будинок, з чудовим зовнішнім виглядом і затишним інтер'єром, добротний, що вимагає мінімального обслуговування, і найголовніше - побудований будівельною компанією в стислі терміни (під ключ за 4-6мес) та ще й з гарантією!

За 3350 руб / м2 ви купуєте всі матеріали для зазначеного пирога в різних місцях і в різний час, втрачаючи гроші додатково на доставках. Необхідність утеплення такого будинку ставить хрест на екологічності дерева, тому ваша стіна буде ховатися за пароізоляційними плівками, які покривають мінераловатну теплоізоляцію, і тут про особливе мікрокліматі дерев'яного будинку говорити не доводиться. (Уже на цьому місці варто задуматися про каркасному будинку !!!) Крім того, всі опоряджувальні роботи можливо проводити після значної усадки зрубу, що розтягне термін ще на 1-1,5года. За цей час будинок потрібно буде додатково проконопатити, закрити з'явилися від розсихання деревини тріщини. У підсумку відчутну економію такий будинок дасть тільки в тому випадку, якщо роботи ви будете проводити самі, тому вона становитиме в такій споруді близько 45% (пов'язано з великою трудомісткістю робіт). Але і це ще не все: вартість стін (робота і матеріали) становить не більше 40% від усієї вартості будинку, що остаточно робить отриману в грошах вигоду примарною. І чого вже там говорити про результат.


Мета даної статті не реклама клеєного бруса, а спроба застерегти Вас від сумнівних і часто застарілих рішень. Іншим можливим варіантом жити в дерев'яному будинку, і насолоджуватися його принадами і естетикою - це замовити будинок ручної рубки. Але не чекайте, що він буде дешевий. Вам доведеться використовувати колоди діаметром 340-380мм для тих же показників теплопровідності. Довірити такі колоди буде шкода непрофесіоналам, та й продуваються вінці отримати буде не охота - вартість збірки і виконання буде багато вище, ніж для бруса. Потім рік-два чекати його усадки, знову боротися з щілинами і тріщинами, і тільки тоді Ви отримаєте гідне житло.

Похожие страницы: