Будівництво житлових каркасних будинків
Будівництво житлових будинків з дерев'яним каркасом має давню історію - особливо поширене споруда каркасних будинків в Японії, країнах Північної Америки та Скандинавії. В останні роки житлові будинки з дерев'яним каркасом набувають все більшої популярності і в Росії, особливо в зв'язку з появою сучасних утеплювачів і різноманітних стінових облицювальних матеріалів.
Які якості каркасних будинків можуть залучати потенційних забудовників? Перш за все, слід відзначити високу швидкість зведення - двоповерховий котедж при нормальній організації цілком можливо побудувати за один місяць - в поєднанні з більш низькою вартістю в порівнянні з іншими видами будівництва житла. Далі необхідно звернути увагу на таку властивість каркасних будинків як екологічність, так як всі несучі та огороджувальні конструкції, тобто сам каркас, дах і міжповерхові перекриття споруджуються з деревини. Крім цього, будинки з дерев'яним каркасом називають енергоефективними в зв'язку з використанням у складі конструкції стін і дахів сучасних теплоізоляційних матеріалів, що дозволяють значно економити енергоресурси.
Конструкція каркасних будинків
Головна несуча конструкція - дерев'яний каркас - збирається за допомогою звичайних цвяхів, шурупів, болтів і спеціальних кріпильних сталевих накладок. Складальні одиниці - це вертикальні і горизонтальні елементи, виготовлені з дерев'яного бруса і дошки. Вертикальні елементи - стійки з бруса, перетин яких залежить від поверховості і підбирається з розрахунку. Горизонтальні елементи - верхні і нижні обв'язувальні балки з дошки, об'єднуючі стійки в єдину конструкцію стін і перегородок. Крім цього, до складу каркаса стін входять діагональні розпірки і перемички над прорізами, що додають додаткову жорсткість.
Нижня обв'язка жорстко кріпиться до фундаменту за допомогою розпірних болтів, після цього на неї ставляться і кріпляться до неї вертикальні стійки, які зв'язуються верхньої балкою. На верхню балку укладаються балки перекриттів, таким чином поєднуючи плоскі каркаси стін в об'ємну стійку структуру. Перетин і крок стійок визначається в проекті розрахунком залежно від конфігурації і поверховості будівлі. У більшості випадків поперечний переріз стійок не перевищує 100 × 100 мм, звичайний крок для будинків не вище трьох поверхів - 600 мм.
Каркас зовнішніх стін обшивається із зовнішнього боку елементами облицювання - панелями з різних матеріалів, різновидами сайдингу і т.д., з внутрішньої сторони - панелями МДФ, листами гіпсокартону, плитами ДВП або ДСП, які потім шпатлюются, фарбуються, обклеюються шпалерами і т.п . У простір між зовнішньою і внутрішньою обшивкою зовнішніх стін закладається плитний утеплювач, товщина якого приймається за розрахунком залежно від кліматичних умов регіону будівництва. Зазвичай товщина утеплювача не перевищує 150 мм, для захисту його від зволоження зовні і від водяної пари зсередини приміщень застосовують суцільне покриття влаговетрозащітной і пароізоляційною плівкою з обох сторін.
Внутрішні стіни і перегородки обшиваються матеріалами для внутрішньої обробки, простір усередині обшивки також заповнюється утеплювачем, тільки тут він виконує функцію звукоізоляції.
Дах каркасного будинку являє собою звичайну кроквяну систему, що складається з крокв, стійок, прогонів і обрешітки, яка покривається будь-яким покрівельним матеріалом за смаком замовника - різними різновидами черепиці, листової оцинкованої сталлю, азбоцементними листами і т.п.
Фундаменти приймаються залежно від грунтових умов ділянки і можуть бути будь-якими, зазвичай використовуваними в малоповерховому будівництві - стрічковими, стовпчастими, на коротких буронабивних палях або гвинтових палях і т.д. Потрібно відзначити, що у зв'язку з тим, що навантаження від конструкцій каркасного будинку значно менше порівняно з навантаженнями, наприклад, від цегельних будівель, відповідно фундаменти можна зробити менш потужними і зменшити тим самим витрати.
Похожие страницы: