Вибір матеріалу для будівництва будинків з дерева

Який матеріал все-таки вибрати? Колода або брус? Або відразу з клеєного бруса? Відповідь тут.

Перед людиною, що вирішила побудувати собі дерев'яний будинок, відразу ж постає перший просте запитання: колоду або брус? Вартість тих і інших робіт відповіді не підкаже - варіантів дуже багато, так що доведеться розбиратися.

Найдешевшим матеріалом виявляється «брус натуральної вологості». Відбувається так тому, що цей матеріал ще не пройшов тривалу обробку дерева, якісну просушування і просочення. До того ж зазвичай він виявляється не занадто великим для того, щоб захиститися від холодів в північних або сибірських регіонах нашої країни. Проте невірно думати, що такий матеріал нікому не потрібен. Адже якщо ви збираєтеся побудувати собі дачу на літній час, альтанку або просто нежитлові приміщення, то будиночок з бруса може виявитися найвигіднішими матеріалом з усіх, що є на ринку.

Якщо ж, навпаки, ви хочете отримати потужний і надійний дерев'яний будинок, в якому можна жити навіть в умовах нашої російської зими з тривалими морозами за 30С, то вам варто подумати про будівництво дерев'яного будинку, причому з товщиною стін (колод) не менше 30 , а краще 40-50 см. Таке колода зазвичай досить дорого коштує, особливо якщо воно було вчасно зрубано (взимку) і якісно оброблено.

Подібні міркування є найзагальнішими, вони не пояснюють, наприклад, чому так популярні будинку з клеєного бруса. А пояснення тут прості - подібні морози в Росії не так часто зустрічаються, а будинок з клеєного бруса прекрасно тримає мороз - він має меншу теплопровідність, ніж натуральний брус, до того ж майже не підлягає усадки і викликуваним нею тріщин і деформацій, які ще треба буде закладати. От і виходить, що клеєний брус дозволяє жити в дерев'яному будинку цілий рік в середній смузі Росії, а якість виготовлення бруса таке, що зруб з нього складається легше і якісніше, ніж, скажімо, з колоди натуральної вологості.

Таким чином, щоб відповісти на питання про вибір будівельного матеріалу для стін дерев'яного будинку, треба точно знати відповідь на питання про те, в яких умовах і як часто його належить екслуатіровать.


Зруб з колод може виявитися зовсім невигідним для легкого літнього будиночка і, навпаки, зруб з бруса натуральної вологості невідповідним для зимового проживання. Вирішувати ці питання ми рекомендуємо після консультації з фахівцями, особливо якщо у вас немає достатнього досвіду в будівництві і проживанні в дерев'яних будинках.

Похожие страницы: